Αγχώθηκε αλλά νίκησε ο Πανιώνιος

Το πρώτο του φετινό γκολ πέτυχε ο Φαμπιάν Εστογιανόφ, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Οι Νεοσμυρνιώτες έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση του μαχητικού Πανθρακικού, πετυχαίνοντας 2 γκολ στα τελευταία λεπτά.

(Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα)

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση αφού στο 1ο μόλις λεπτό κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μπάλαμπαν.

Ο Εστογιανόφ ανέλαβε την εκτέλεση, σημείωσε το πρώτο του φετινό τέρμα και αποθεώθηκε από τους συμπαίκτες του.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα.

Στο 60′ κόντρα στη ροή του ματς ο Μπρτράν με καταπληκτικό σουτ ισοφάρισε για τον Πανθρακικό.

Ένα λεπτό αργότερα ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ του Μπάλαμπαν, όμως ο Πανιώνιος δεν σταμάτησε.

Στο 85′ ο Όμο με το τρίτο φετινό του γκολ λύτρωσε την ομάδα του και στις καθυστερήσεις ο Ριέρα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο Πανιώνιος έφτασε στους 17 βαθμούς, ενώ ο Πανθρακικός παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπέλιτς, Μανιάτης, Λάτκα, Όμο, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Εστογιανόφ, Κουμορτζί, Γουνδουλάκης (68’ Καστελιόνε), Κοντοές, Νικολάου

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ρόκα (73’ Ρούνιε), Τζόκιτς, Άλβες, Αρεσνίγιεβιτς, Μπουβάλ, Κανωτίδης, Μπέρτραντ (46’ Κλεμάν), Φαγιάρδο, Ενγκαμπί, Βελάσκο (53’ Αργυρίου), Καζάκης