Ανατρεπτικός… Παναιτωλικός – ¨Διπλό” με τριάρα για τους Αγρινιώτες

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Παναιτωλικός επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 3-2, φτάνοντας έτσι στη δεύτερη συνεχόμενη του νίκη στο πρωτάθλημα και παίρνοντας το πρώτο του ¨διπλό” στην Σούπερ Λίγκα.
Δείτε ΕΔΩ το LIVE του αγώνα

Οι Φαίακες ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας μάλιστα το σκορ στο 23′ με τον Μετίν.

Ο Παναιτωλικός όμως μπήκε… μεταμορφωμένος στην επανάληψη και αποφασισμένος να μην ηττηθεί.

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε αρχικά να φέρει το ματς στα ίσα, με τον Θεοδωρίδη (50) ενώ πήρε κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Καμαρά (80).

τα γκολ για τον Παναιτωλικό δεν τελείωσαν εκεί, αφού ο Άγγελος Χαριστέας σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι (86′). Το μόνο που κατάφερε η Κέρκυρα ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Μπάρκογλου.