Ανατροπή και 5αρα για την Ρεάλ (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από τη Μαγιόρκα, αλλά η μαγική εικόνα αποκαταστάθηκε στο 2ο μέρος, όταν οι “μερέγκες” ξέσπασαν και επιβλήθηκαν με 5-2 στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου”.

Οι νησιώτες εκμεταλλεύθηκαν τα αμυντικά κεντά όταν οι γηπεδούχοι βρίσκονταν στην επίθεση και έφτασαν σε 2 γκολ με τους Εμίλιο Ενσούε και Αλεχάντρο Αλφάρο να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην προσωρινή ισοφάριση με τον Ιγκουαΐν και είχαν και δοκάρι με τον Ρονάλντο, αλλά η απάντησή τους ήρθε στο 2ο ημίχρονο.

Από το 52ο μέχρι το 57ο λεπτό, η Ρεάλ είχε σκοράρει 3 φορές και είχε αλλάξει άρδην τα δεδομένα. Ρονάλντο, Λούκα Μόντριτς και Ιγκουαΐν διαμόρφωσαν το 4-2, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μπενζεμά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.