13oC Αθήνα

Αποβολή ο Καράμπελας – Όρθια… στο “Ανοέτα” η Λεβάντε (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Η Λεβάντε απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ, παρότι στο 57ο λεπτό έχασε με 2η κίτρινη κάρτα τον Νίκο Καράμπελα. Βασικός ο Βύντρα

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ παρέμεινε έτσι στην ένατη θέση της Προμέρε Ντιβισιόν, φτάνοντας τους 34 βαθμούς

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Καράμπελας (16’) και μετέτρεψε σε γκολ ο Βέλα. Έντεκα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδια στα ίσα με πέναλτι του Μίτσελ. Στο 57’ η ομάδα του Χουάν Ιγκνάθιο Μαρτίνεθ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καράμπελα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.  Σαν κεντρικός αμυντικός αγωνίστηκε ο Λουκάς Βύντρα

Η σύνθεση της Λεβάντε: Κέιλορ, Λελ (46’ Πέδρο Λόπεθ), Μπαγεστέρος, Βύντρα, Καράμπελας, Ιμπόρα, Ντιόπ, Βάλντο, Μίτσελ (80’ Ρούμπεν Γκαρθία), Πέδρο Ρίος (59’ Χουανφράν), Μάρτινς.