Τρίτη, 23 Απρ.

Άρης – Ολυμπιακός 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Καυτή ατμόσφαιρα στο Κλεάνθης Βικελίδης, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του σημαντικότερου αγώνα της αγωνιστικής. Τραγελαφικό επεισόδιο πριν την έναρξη του παιχνιδιού.

95′ Λήξη αγώνα. Ο Άρης κέρδισε και έριξε από την κορυφή τον Ολυμπιακό.

93′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Κόκε να αστοχεί από καλή θέση.

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες.

73′ Σουτ του Ζαϊρί από καλή θέση πέρασε λίγο άουτ.

70′ Ο Ντιόγκο περνάει στη θέση του Όσκαρ.

69′ Γκολ για τον Άρη 1-0. Ο Κάμπορα εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού και άνοιξε το σκορ.

63′ Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες και τους οπαδούς του Άρη για χέρι του Ντουντού σε εκτέλεση φάουλ του Νέτο.

62′ Ο Ζαϊρί στη θέση του Λεονάρντο.

59′ Άμεση απάντηση για τον Ολυμπιακό με τον Όσκαρ να πιάνει την πρώτη κεφαλιά και τον Λεονάρντο να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ναφτί βρήκε τον Κάλβο αλλά ο Νικοπολίδης φώναξε και πάλι παρών.

55′ Αργός ρυθμός στο δεύτερο μέρος. Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν είναι τόσο απειλητικός όσο στο πρώτο ημίχρονο.

20.10 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τον Τοροσίδη να αντικαθιστά τον Γκαλίτσιο.

Το ματς είχε πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους μετά το 15′ να είναι πολύ απειλητικοί. Ο Νικοπολίδης πραγματοποίησε κάποιες εκπληκτικές επεμβάσεις και κράτησε το μηδέν. Ο Μαρέσκα έμεινε εκτός αποστολής και ο Ζίκο έβαλε αμυντικό χαφ τον Ντομί, ο οποίος μέχρι τώρα δεν έχει καταφέρει να ανταπεξέλθει στο ρόλο. Ο Άρης διαμαρτύρεται για ένα μαρκάρισμα του Γκαλίτσιου στο 40′ που θα μπορούσε να αποφέρει την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον δεξιό οπισθοφύλακα του Ολυμπιακού.

Η επίθεση των οπαδών του Άρη στο πούλμαν της ομάδας τους…

Λήξη ημιχρόνου

35′ Εξαιρετικός ο Άρης έχει κλείσει τον Ολυμπιακό και απειλεί συνεχώς την εστία του Νικοπολίδη.

31′ Εκπληκτική επέμβαση του Νικοπολίδη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο.

23′ Ο Κάλβο σούταρε αλλά ο Νικοπολίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

15′ Καλός ρυθμός στο ματς, χωρίς πάντως σπουδαίες ευκαιρίες μπροστά άπό τις δύο εστίες.

19.05 Σέντρα του αγώνα μετά από μικρή καθυστέρηση λόγω των πολλών καπνογόνων που άναψαν οι φίλοι του Άρη.