Δεν περνάς από το Παλέρμο ούτε με Φορλάν!

ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελευταία ενημέρωση: 12.09.2011 | 00:20
Πρώτη δημοσίευση: 12.09.2011 | 00:02

Ο Ουρουγουανός μπορεί να σκόραρε στο ντεμπούτο του με την Ίντερ, όμως ο Τζόρβας ήταν αυτός που έφυγε νικητής από το γήπεδο μετά το εντυπωσιακό 4-3 της Παλέρμο επί των νερατζούρι.

Ο Ντιέγκο Μιλίτο "καλωσόρισε" τον Τζόρβα στο Ιταλικό πρωτάθλημα, νικώντας τον από κοντά στο 33΄αλλά η Παλέρμο απάντησε στο 48' με τον Μίκολι.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε λίγο αφού και πάλι ο Μιλίτο με πέναλτι αυτή τη φορά έβαλε μπροστά στο σκορ την Ίντερ. Ο Ερνάντες απάντησε άμεσα και τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά του ματς.

Ο Μίκολι στο 86΄με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε προβάσισμα στους Σικελούς και ο Πινίγια σφράγισε την επικράτηση της Παλέρμο 3 λεπτά αργότερα. Το μόνο που κατάφερε η Ίντερ ήταν να μειώσει στο τελικό 4-3 με τον Φορλάν στις καθυστερήσεις.