Δεύτερο σπίτι του, Ηρακλής – Εργοτέλης 1-1

Ο Εργοτέλης κατάφερε για έκτη συνεχόμενη σεζόν να μην ηττηθεί στο Καυτανζόγλειο.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο (το πρώτο για τον Εργοτέλη, το δεύτερο για τον Ηρακλή), πέτυχαν από ένα τέρμα και τελικά μοιράστηκαν βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 39ο λεπτό με τον Ρομάνο, μετά από σέντρα του Λεάλ.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στη συνέχεια και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση χάρη στο εκπληκτικό γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίμα στο 52ο λεπτό. Το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ηρακλής (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής, Λίμα, Χοσέμι, Κατσίκας, Παπαστεριανός (46′ Βέλλιος), Ντάνι (58′ Καρλίνιος), Μάρα, Σίσιτς (88′ Βουτσιάς), Πίτου Γκαρσία, Σολτάνι.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Λεάλ, Βίσιο, Ολίσε, Χίμπλινγκερ, Μπούντιμιρ, Σασιασβίλι, Ορφανός (72′ Φραγκουλάκης), Μπέτο (62′ Τζούνιορ), Ρομάνο.