Τρίτη, 23 Απρ.

Ε(Χ)ΑΣΑΝ και οι δύο

Ο Χαβίτο προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει

Σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες και τρεις αποβολές, Άρης και Καβάλα έμειναν στο 0-0, στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής η Καβάλα αν και τελείωσε το ματς με 8 παίκτες υποχρέωσε σε ισοπαλία τον Άρη στην Θεσσαλονίκη.

Οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν πως είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος μέχρι τώρα και μετά τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό πήραν άλλο έναν βαθμό κόντρα στους “μεγάλους”.

Δύο δοκάρια, με τους Γκρασιάν και Νέτο, είχε η ομάδα του Εκτορ Ραούλ Κούπερ που παρακολούθησε το ματς από την κερκίδα, ενώ για τους Καβαλιώτες αποβλήθηκαν ο Ντικρόκ στο 65΄ , ο Οικονόμου στο 89΄ και ο Ονουάτσι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

MVP της αναμέτρησης ψηφίστηκε ο τερματοφύλακας της Καβάλας, Ζέλικο Κάλατς.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων :

Δημήτρης Μπουγιουκλής(Άρης): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Κουλουχέρης, Ναφτί, Φερνάντεζ, Κόκε, Αμπρέου, Χαβίτο(87′ Λαμπριάκος), Ρομπέρζ (74′ Κάλβο) , Πίτου Γκαρσία (Γκρατσιάν 54′).

Γιάννης Παπακώστας(Καβάλα): Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Φερέιρα, Θεοδωρέλλης, Ντομπρασίνοβιτς (Σιόντης 57′), Ντικρόκ, Μεντί, Ορούμα (72′ Πόποβιτς), Ιωάννου(5′ Ρινκόν), Ονουάτσι