Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 10 Αθήνα Αναλυτικά

Έγινε της...έκπληξης! - ΟΣΦΠ-Παναχαϊκή και ΠΑΟ-Προοδευτική στην επόμενη φάση

Έγινε της...έκπληξης! - ΟΣΦΠ-Παναχαϊκή και ΠΑΟ-Προοδευτική στην επόμενη φάση
ΦΩΤΟ NEWSPORTS.
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 24.10.2012 | 21:09
Πρώτη δημοσίευση: 24.10.2012 | 21:09

Ούτε μία, ούτε δύο αλλά επτά ομάδες της Football League αποκλείστηκαν από την πρεμιέρα του κυπέλλου Ελλάδας. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τα ζευγάρια που διαμορφώθηκαν για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου:

Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0
(61’ Ευθυμιάδης)

Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι)
(66’ Πετρογιάννης - 75’ Φάμπιο, 78’ Στεφανίδης)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1
(24’, 76’ Χατζηρίζος, 58’ Μπουντούρης, 88’ Υφαντής - 64’ πεν. Τζέσιτς)

Χανιά-Φωκικός 2-1
(11’ Γωνιοτάκης, 51’ Ντουμάνης - 23’ Ταμπάκης)

Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι)
(32’ Τσιμικλής - 11’ Βασιλείου)

Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1
(81' Ταμπάκης)

Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)

Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι)

Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι)
(10’ Πλατάκης - 38’ Δοματάς)

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1
(17’ Γκαϊταρτζίδης, 90+1’ Μπουζουράς - 86’ Νακόσκι)

Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)

Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2
(45+2’ Στατομήτρος - 51’ Παλαιολόγος, 67’ Μπακαγιόκο)

Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0
(12’, 42’ Τσώνης, 81’ Βαβάτσικος, 90+4’ Δοροβίνης)

Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι)
(90’ Θεολόγος - 55’ Λεοζίνιο)

Προοδευτική-Ηρακλής 1-0
(90’ Γρίβας)

Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1
(41’ Λαζανάς, 72’ Μπούνας, 90’ Λαζανάς - 39’ Κούσας)

Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)

Πέμπτη (25/10)

Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου (14.30)

Αχαρναϊκός-ΑΕΛ (14.30)

Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης (14.30)

ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός (15.30)

Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης (16.00)

Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα (17.30)

Δεύτερη φάση, οι αγώνες είναι νοκ άουτ (30-31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου):

Ολυμπιακός Βόλου - Καλλονή
Γλυφάδα/Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδελιού
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος/Οικονόμος Τσαριτσάνης
Θρασύβουλος - Βύζας Μεγάρων
Καβάλα - Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Νίκη Βόλου
Φωστήρας - Χανιά

Tρίτη φάση (1η αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου και 12-13 Δεκεμβρίου και δεύτερη αγωνιστική 19-20-22-23 Δεκεμβρίου):

Πανθρακικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών/Νίκη Βόλου
Παναιγιάλειος/Καβάλα - ΑΕΚ
Ρούβας/Εθνικός Γαζώρου - SKODA Ξάνθη
Φωστήρας/Χανιά - Πανιώνιος
Βέροια – Θρασύβουλος/Βύζας Μεγάρων
Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης)/ Εθνικός Σιδηροκάστρου -Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα – Οδυσσέας Κορδελιού/ (Γλυφάδα-Πανσερραϊκός)
Ολυμπιακός- Παναχαϊκή
Λεβαδειακός - Πιερικός
Ακαδημία Πλαταμώνα - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός Βόλου/Καλλονή -Ατρόμητος
ΟΦΗ – Κόρινθος/Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Καλαμαριάς/Καλλιθέα -Άρης
Πλατανιάς- Αναγέννηση Καρδίτσας
Αχαρναϊκός/Λάρισα - Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός- Προοδευτική



   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook