Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 11 Αθήνα Αναλυτικά

Εκπληκτικές ανατροπές για Λίβερπουλ και Έβερτον (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.
Τελευταία ενημέρωση: 09.12.2012 | 20:18
Πρώτη δημοσίευση: 09.12.2012 | 20:18
Χωρίς τον Λουίς Σουάρες στη σύνθεση της και με τον Τζέραρντ να πετυχαίνει αυτογκόλ η Λίβερπουλ επικράτησε εκτός έδρας της Γουέστ Χαμ με 3-2. Εκπληκτική ανατροπή πέτυχε η Εβερτον, η οποία μέχρι το 89 ήταν πίσω στο σκορ από την Τότεναμ (2-1). Συμμετοχή του Βέλλιου στο νικητήριο γκολ
Αυτός, ο... διάβολος αυτός – Στο +6 η Γιουνάιτεντ (VIDEO)

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ πανηγύρισε η Λίβερπουλ, που αν και βρέθηκε να χάνει με 1-2, νίκησε τελικά με 3-2 τη Γουέστ Χαμ, την οποία και έπιασε στη δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το ξεκίνημα των "κόκκινων" ήταν ιδανικό, αφού στο 11ο λεπτό ο Τζόνσον άνοιξε το σκορ με ένα εκπληκτικό σουτ, στη συνέχεια όμως, ο Νομπλ ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ο Τζέραρντ έβαλε αυτογκόλ δύο λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους.

Η συνέχεια όμως ήταν της Λίβερπουλ.  Έπειτα από μία εξαιρετική επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων στο 76ο λεπτό, ο Κόουλ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ λίγο αργότερα ο Σέλβεϊ σκόραρε με περιπετειώδη τρόπο και χάρισε τη δεύτερη σερί νίκη στην ομάδα του Ρότζερς.

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Έβερτον πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Τότεναμ στο “Γκούντισον Παρκ”.