Ένα και να… καίει, Πανιώνιος – Ηρακλής 1-0

Με το αγαπημένο του σκορ ο Πανιώνιος πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κατάφεραν πάρουν τη νίκη χάρη στη κεφαλιά του Κούκετς μετά από σέντρα του Κοντοέ στο 70ο λεπτό. Ο Πανιώνιος πέτυχε και την τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα με σκορ 1-0, ενώ ο Ηρακλής παραμένει χωρίς τρίποντο μακριά από το Kαυτανζόγλειο.

Τα νεύρα ήταν πολλά στο φινάλε του ματς με αποτέλεσμα ο Ιάκομπ να πάρει τον δρόμο για τα αποδυτήρια στις καθυστερήσεις, βλέποντας την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Άκης Μάντζιος): Μάχο, Μανιάτης, Λάτκα, Ριέρα, Κούκετς (78′ Γουνδουλάκης), Σάμαρης (87′ Όμο), Σιόβας, Αναστασόπουλος, Κοντοές, Τσότσαλιτς, Σαλαλί (57′ Μπάλαμπαν)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής, Χοσέμι, Κανακούδης (77′ Λίμα), Ντάνι, Κατσαμπής, Γκαρσία, Μάρα, Σίσιτς (72′ Βέλλιος), Γιάκομπ, Ζοτ (68′ Παπαστεριανός)