Έπιασε πέναλτι στη… λήξη ο Πελετιέρι (VIDEO)

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους της Ράσινγκ Κλουμπ όταν απέκρουσε πέναλτι ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα με τη Σαν Μαρίν, για το πρωτάθλημα Αργεντινής.

Πιο συγκεκριμένα, στο 89ο λεπτό ο τερματοφύλακας της Ράσινγκ Κλουμπ ανέτρεψε εντός περιοχής αντίπαλο παίκτη και αποβλήθηκε με την ομάδα του Πελετιέρι να έχει εξαντλήσει τις αλλαγές.

Τότε ο 30χρονος Αργεντινός μέσος φόρεσε τα γάντια, κάθισε κάτω από τα δοκάρια και πέφτοντας στην σωστή γωνία απέκρουσε το πέναλτι διατηρώντας το 3-1 υπέρ της ομάδας του με το κοινό να ξεσπά σε χειροκροτήματα.

Να θυμίσουμε πως το Μάιο του 2009 ο Πελετιέρι ήταν ο μοιραίος παίκτης της ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου απέναντι στον Ολυμπιακό, καθώς είδε τον Αντώνη Νικοπολίδη να αποκρούει το δικό του πέναλτι κι εν συνεχεία να ευστοχεί χαρίζοντας τον τίτλο στον Ολυμπιακό.

Διπλό μεταγραφικό “χτύπημα” από Ζενίτ ύψους 100 εκατ. ευρώ!