Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λιακάδα 5 Αθήνα Αναλυτικά

Επίδειξη δύναμης από Παναθηναϊκό σε δεκάλεπτο... φωτιά!

Τελευταία ενημέρωση: 23.09.2012 | 21:02
Πρώτη δημοσίευση: 23.09.2012 | 21:02

Το “τριφύλλι” σημείωσε και τρίτη νίκη στο τουρνουά "Πέτρος Οικονομάκης", επικρατώντας του Πανιωνίου με 94-69. Καταιγιστικοί οι "πράσινοι" στο τρίτο δεκάλεπτο με το εντυπωσιακό 33-9! Μεγάλη εμφάνιση από Διαμαντίδη.

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο τουρνουά "Πέτρος Οικονομάκης" σημείωσε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 94-69.

Το “τριφύλλι” παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι του. Στο πρώτο μέρος, πέραν των προβλημάτων στην επίθεση, είχε αρκετές αμυντικές αδυναμίες και είναι ενδεικτικό ότι δέχτηκε 41 πόντους σε 20 λεπτά και 22 στο πρώτο 10λεπτο. Μάλιστα στο διάστημα 10'-12΄ δέχτηκε ένα σερί 11-0, με αποτέλεσμα το 21-22 να μετατραπεί σε 21-29.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο. Με 6/9 τρίποντο στη γ' περίοδο, ένα προσωπικό ρεσιτάλ του Διαμαντίδη στο ξεκίνημα και βοήθειες από τους Μασιούλις, Ούκιτς, οι “πράσινοι” πέρασαν μπροστά, “έχτισαν” διαφορά ασφαλείας (53-43) και στο 30' είχαν τελειώσει το παιχνίδι…

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 41-37, 50-70, 69-94