Επιστροφή στις νίκες

Ο Περόνε ήταν από τους πρωταγωνιστές των Περιστεριωτών, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Ο Ατρόμητος επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 σε ένα ματς με δύο διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες αποφάσισαν στην επανάληψη να παίξουν ποδόσφαιρο με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα με την ψηλοκραμαστή κεφαλία του Μπρίτο στο 58΄. Έξι λεπτά αργότερα ο Αναστασάκος έσπασε το τεχνικό οφσάιντ και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Περόνε, που δεν είχε πρόβλημα από κοντά να κάνει το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Ντιμπαλά στο 75΄ και να διατηρήσουν την αγωνία μέχρι το φινάλε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος (45’ Ολιβέιρα), Φαβάλι, Σαρμιέντο, Περόνε (82’ Μπλένχιο), Αναστασάκος, Μπρίτο (81’ Καλαντζής)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιώργος Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Μαϊστόροβιτς, Ανδράλας, Κούσας (75’ Μπακαγιόκο), Κώτσιος, Κανακούδης, Μενδρινός (88’ Μπούχαν), Κοντογουλίδης, Τζάνης (68’ Σαϊτιώτης), Ντιμπαλά, Μπαλάφας