Πέμπτη, 18 Απρ.

Επιτυχημένη η πρόβα για τις ΗΠΑ

Ένα από τα τρία γκολ που σημαίωσαν οι ΗΠΑ κόντρα στην Αυστραλία
Ένα από τα τρία γκολ που σημαίωσαν οι ΗΠΑ κόντρα στην Αυστραλία, ΦΩΤΟ REUTERS.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκήρωσαν τα φιλικά προετοιμασίας οι Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής επικρατώντας με 3-1 της Αυστραλία, σε διλικό που έγινε στη Νότιο Αφρική. Δείτε το βίντεο.

Με πρωταγωνιστή τον Μπαντλ οι ΗΠΑ νίκησαν και στο τελευταίο τους φιλικό δείχνοντας ότι έχουν αφήσει πίσω την κακή εμφάνιση και τη βαριά ήττα από την Τσεχία πριν από 10 ημέρες.

Η Αυστραλία απογοήτευσε λίγες ημέρες πριν την σέντρα του Μουντιάλ και σίγουρα θα πρέπει να αλλάξουν αρκετά πράγματα για να μην πάνε για τουρισμό στη Νότια Αφρική.

Ο Μπαντλ στο 4΄ άνοιξε το σκορ, αλλά 15 λεπτά αργότερα ο Κέιχιλ απάντησε. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μπαντλ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στις ΗΠΑ που έφτασαν στο τελικό 3-1 με τον Γκόμες στο 90′.