Ερυθρόλευκη… καταιγίδα – Ο Ολυμπιακός Κ-20 “σκόρπισε” την ΑΕΚ

Μεγάλη νίκη με 5-0 πέτυχε ο Ολυμπιακός επί της ΑΕΚ στο αντίστοιχο ντέρμπι του πρωταθλήματος υποδομών (Κ-20).

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, αλλά ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να κερδίζει πέναλτι στις καθυστερήσεις του – στο οποίο ευστόχησε ο Ιωαννίδης- και την ΑΕΚ να μένει με δέκα, με την αποβολή του Ναυπλιώτη στη φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο το έργο της ομάδας του Μπερντ Στορκ ήταν εύκολο. Στο 48’ ο Ιωαννίδης μετά από ωραία προσωπική ενέργεια πέτυχε το 2-0, στο 54’ ο Καραγκούνης διεύρυνε το προβάδισμα στο 3-0, στο 74’ ο Γκίνο σκόραρε για το 4-0 και στο 80’ ο Λεάντρο με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Ολυμπιακός: Βλάχος, Δημακάκος, Καραγκούνης, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Γκίνο, Μ. Σιώπης, Δ. Σιώπης, Βουτσιώτης, Λύρας, Ιωαννίδης.

ΑΕΚ: Μοσχονάς, Γροντής, Νικολιάς (76′ Μάλτσι), Κοζάκης, Τσεβάς, Κουρέλλας, Νικολόπουλος (46′ Δημγκόκιας), Ναυπλιώτης, Ερέκι, Βλάχος, Κέζος (59′ Κοντίδης)