Eurocup: Hταν καλός, αλλά όχι για πολύ ο ΠΑΟΚ

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Ο ΠΑΟΚ μπορεί να μπήκε αποφασισμένος για τη νίκη στο “Παλατάκι”, αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα που είχε αποκτήσει. Η Ζενίτ επέστρεψε από το εις βάρος της σκορ και νίκησε με 70-89.

Ο “Δικέφαλος” στην αρχή είχε προβάδισμα δεκατεσσάρων πόντων (23-9, 8′). Στη δεύτερη περίοδο η Ζενίτ κατάφερε να περάσει περάσει μπροστά (44-50)!
Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να επανέλθει (60-67) και στην τέταρτη περίοδο, οι ξέφυγαν και πήραν τη νίκη.

Στο Παλατάκι ήταν και ο Ιβάν Σαββίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-19, 44-50, 60-67, 70-89
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Τέπιτς 14, Λιάπης, Βασιλειάδης 13 (3), Κόττας 2, Κακαρούδης (2 ριμπ.), Τσόχλας 5 (1), Δέδας, Μαργαρίτης 5, Σχορτσιανίτης 17, Ντούβνιακ 2, Μάρκοβιτς 6, Χάτσερ 6.
Ζενίτ (Καράσεφ): Αντίποφ 12 (2), Τίμμα 13 (3), Κοσέεφ, Τόλσον 29 (6), Βίκροφ 5 (1), Πούσκοφ 2, Καρπούκιν 4 (1), Ντόουντελ 15 (1), Βαλίεφ 4, Γκολόβιν 3.