Παρασκευή, 29 Μαρ.

Έχασε και τους περιμένει

Δεν άντεξε ο Ολυμπιακός αλλά ελπίζει σε πρόκριση μέσα στον Πειραιά
Δεν άντεξε ο Ολυμπιακός αλλά ελπίζει σε πρόκριση μέσα στον Πειραιά, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στη Μόσχα από την Ντιναμό με 3-1 σετ και με τον Μίλκοβιτς να τραυματίζεται και να αποχωρεί στο πιο κρίσιμο σημείο. Πλέον η πρόκριση στο φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ βόλεϊ θα κριθεί στο Ρέντη.

Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη θέλει στη ρεβάνς στο “Μελίνα Μερκούρη” νίκη με 3-0 σετ για να προκριθεί ή με 3-1 για να στείλει το ματς στο “χρυσό” σετ.

Οι ερυθρόλευκοι έχασαν με “κάτω τα χέρια” το πρώτο σετ όμως στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους, ισοφάρισαν σε 1-1 και έχασαν στις λεπτομέρειες το τρίτο σετ. Στο τέταρτο και ενώ το σκορ ήταν 7-5 ο Ολυμπιακός έχασε τον Μίλκοβιτς. Ο Σέρβος δεν έπαιξε ξανά με αποτέλεσμα οι Ρώσοι να πάρουν τη νίκη με 3-1.

Τα σετ: 25-16, 22-25, 25-22, 25-22