Κυριακή, 5 Μαΐ

Η Βραζιλία… αγνοείται – Με Γκερέιρο το Περού (VIDEO)

Η Βραζιλία γκέλαρε στην πρεμιέρα της στο Copa America με το Εκουαδόρ, πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση, με το Περού να κερδίζει την πρωτάρα Αϊτή και να βρίσκεται μόνο του στην κορυφή του ομίλου.

Ισόπαλη χωρίς γκολ (0-0) αναδείχτηκε η Βραζιλία στον πρώτος της αγώνα στο εφετινό Copa America, κόντρα στο Εκουαδόρ.

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τη φάση του 67′, όταν ο Μπολάνος κατάφερε να στείλει τη μπάλα εντός της εστία των Βραζιλιάνων, όμως ο Χούλιο Μπασκούναν δεν μέτρησε το γκολ, έχοντας υποδείξει λίγο πριν άουτ.

Η Περού επικράτησε με 1-0 επί της Αϊτής με τέρμα του Γκερέρο ο οποίος έγινε πρώτος σκόρερ της εθνικής ομάδας της χώρας του.

Η Αϊτή έχασε τεράστια ευκαιρία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρει έστο την ισοπαλία, αφού μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ντελφόρ πετάχτηκε ανενόχλητος στο κέντρο της άμυνας, έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στη συνέχεια έπεσε κάτω στο έδαφος μην μπορώντας να πιστέψει το τι συνέβη και άρχισε να κλαίει!