Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 14 Αθήνα Αναλυτικά

Η δευτεραθλήτρια Δανίας Οντένσε στο δρόμο του Παναθηναϊκού

Η δευτεραθλήτρια Δανίας Οντένσε στο δρόμο του Παναθηναϊκού
ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 15.07.2011 | 16:25
Πρώτη δημοσίευση: 15.07.2011 | 13:25

Έτσι όπως εξελίχθηκε η κλήρωση οι πράσινοι πρέπει να αισθάνονται ικανοποιημένοι που απέφυγαν την Ρούμπιν Καζάν και έπεσαν πάνω στην Οντένσε. Δείτε το προφίλ της αντιπάλου του Παναθηναϊκού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. 26 Ιουλίου στη Δανία το πρώτο ματς και 2 Αυγούστου το δεύτερο στο ΟΑΚΑ.

Μία ομάδα με μεγάλη ιστορία, αλλά μικρή Ευρωπαϊκή εμπειρία θα βρεθεί απέναντι στον Παναθηναϊκό. Η Οντένσε, που πέρυσι τερμάτισε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος Δανίας, 26 βαθμούς πίσω από την πρωταθλήτρια Κοπεγχάγη.

Χρώματα της ομάδας είναι το μπλε και το άσπρο και έδρα της το «ΤΡΕ-ΦΟΡ Παρκ», χωρητικότητας 15.790 θεατών.

Στο ρόστερ της ξεχωρίζουν ο Γάλλος μπακ Μπερνάρ Μεντί, ο Καμερουνέζος μέσος Έρικ Τζεμπά-Τζεμπά, που είχε περάσει από τη Μαν. Γιουνάιτεντ, ο διεθνής Νιγηριανός επιθετικός Πίτερ Ουτάκα και ο πανύψηλος Δανός φορ Μόρτεν Σκούμπο.

Προπονητής της είναι ο Χένρικ Κλάουσεν που έχει ξεκινήσει την καριέρα του από την ομάδα των νέων και έφτασε μέχρι την πρώτη ομάδα.

Τερματοφύλακες
17. Μαντς Τόπελ (Δανία)
30. Ντάνιελ Κρογκ (Δανία)
33. Στέφαν Βέσελ (Γερμανία)

Αμυντικοί
2. Έσπεν Ρουντ (Νορβηγία)
5. Άντερς Μέλερ Κρίστενσεν (Δανία)
8. Τόρε Ρεγκίνιουσεν (Νορβηγία)
15. Κρις Σόρενσεν (Δανία)
20. Τίμι Γιόχανσεν (Δανία)
22. Μπερνάρ Μεντί (Γαλλία)
23. Όλιβερ Λάρσεν (Δανία)
25. Ντάνιελ Χεγκ (Δανία)

Μέσοι
4. Χανς Χένρικ Αντρέασεν (Δανία)
9. Ράσμους Φαλκ Γένσεν (Δανία)
10. Αντρέας Γιόχανσον (Σουηδία)
16. Γιάκομπ Σοπ (Δανία)
18. Καλίλου Τραορέ (Μάλι)
19. Ερίκ Τζεμπά-Τζεμπά (Καμερούν)
21. Ρούρικ Γκίγκλασον (Ισλανδία)
25. Κρίστιαν Σόρενσεν (Δανία)

Επιθετικοί
7. Πίτερ Ουτάκα (Νιγηρία)
11. Μόρτεν Σκούμπο (Δανία)
13. Χένρικ Τοφτ (Δανία)
13. Μπασκίμ Καντρίι (Δανία)

Η κλήρωση του τρίτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ

Μόγκρεν (Μαυροβούνιο)/Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)-Σκόντο Ρίγα (Λετονία)/Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)/Μπόρατς (Βοσνία)-Μάριμπορ (Σλοβενία)/Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο)
Ελσίνκι (Φινλανδία)/Μπάγκνορ Σίτι (Ουαλία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)/Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)
Σκεντέρμπεϊ (Αλβανία)/ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)/Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν)
Κοπεγχάγη (Δανία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)/Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μάλμε (Σουηδία)/Τόρσχαβν (Ν. Φερόε)
Βαλέτα (Μάλτα)/Εκράνας (Λιθουανία)-Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)/Μπάτε Μπορίσοφ (Λευκορωσία)
Ζεσταφόνι (Γεωργία)/Ντάτσια (Μολδαβία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)/Βιντεοτόν (Ουγγαρία)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)/Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Πιούνικ (Αρμενία)/Πλζεν (Σλοβακία)
Γκενκ (Βέλγιο)-Παρτιζάν (Σερβία)/Σκέντιγια (Π.Γ.Δ.Μ.)
Οντένσε (Δανία)-Παναθηναϊκός (Ελλάδα)
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)-Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Τράμπζονσπορ (Τουρκία)
Τβέντε (Ολλανδία)-Βασλούι (Ρουμανία)
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Ζυρίχη (Ελβετία)




   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook