Τρίτη, 23 Απρ.

Η εκδίκηση της Μάντσεστερ

ΦΩΤΟ REUTERS

Οι “κόκκινοι διάβολοι” επικράτησαν με 2-1 της Λίβερπουλ στο Όλντ Τράφορντ και ξεπλήρωσε το περσινό 1-4 παραμένοντας στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το ματς με τις καλύτερες προϋποθέσεις ανοίγοντας το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Τόρες. Η χαρά τους, όμως, κράτησε μόνο λίγα λεπτά καθώς στο 12΄ ο Βαλέντσια κέρδισε το πέναλτι και ο Ρούνεϊ που ανέλαβε την εκτέλεση νίκησε με δεύτερη προσπάθεια τον Ρέινα. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και η Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει τη νίκη με την κεφαλιά του Παρκ μετά από σέντρα του Φλέτσερ. Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος αφού ο Μπεναγιούν και ο Τόρες δεν κατάφεραν στην ίδια φάση στο 89ο λεπτό να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Φαν Ντερ Σαρ.