Η "μάχη" των πλέι οφ

Η `μάχη` των πλέι οφ

Τελευταία ενημέρωση: 20.03.2011 | 20:45
Πρώτη δημοσίευση: 20.03.2011 | 18:23

Τελικά αποτελέσματα: Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 2-2, Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου 0-1 και Άρης – Πανσερραϊκός 3-1.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 3-1, ΚΑΒΑΛΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-1, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟΚ 2-2.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Δάρλας έκανε την σέντρα και ο Σφακιανάκης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα.

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ. Ο Μαρτίν από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

82' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Σαγκανόφσκι με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Χαλκιά.

65' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ.
Ο Αρίας σούταρε στην κίνηση από το ύψος της περιοχής και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Ιτάνζ.

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Ελ Ζαρ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και νίκησε εύκολα τον Ιτάνζ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44' Απίστευτη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Ντιέ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα φάνηκε ότι πήγαινε στην εστία αλλά ο Νικουλάε μόνος του κατάφερε να τη βγάλει άουτ.

43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Νέτο με ωραίο διαγώνιο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Κόκε έβγαλε μόνο του τον Καστίγιο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να τη σπρώξει στα δίχτυα.

26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ο Πορτίγια στη θέση του Μπομπαντίγια.

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια νικήθηκε από τον Ιτάνζ στο πέναλτι αλλά ο Λίνο πήρε το "ριμπάουντ" και ισοφάρισε.

18' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα ανέτρεψε τον Σαλπιγγίδη μέσα στην περιοχή και ο Θάνος έδωσε το πέναλτι.

15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Μπομπαντίγια με το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα έφερε το ματς στα ίσα.

13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Σφακιανάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Αναστασάκου και νίκησε τον Χαλκιά.

3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ. Ο Πάρκερ με εκπληκτικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Άρη.