Παρασκευή, 29 Μαρ.

Ισόπαλο το φιλικό της ΑΕΚ με τον Ιωνικό

Διπρόσωπη εμφανίστηκε η ΑΕΚ  στο φιλικό παιχνίδι πουθ διεξήχθη στη Νεάπολη μένοντας στο 1-1 με τον Ιωνικό.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 47ο λεπτό με κεφαλιά του Τσίτα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παυλή, ενώ έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμά τους (με τους Τσίτα και Κουρέλλα).

Στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο Ιωνικός ανέβασε την απόδοσή του, προειδοποίησε με το τετ α τετ του Λαμπρινάτου και εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαλελή στο 89′.

H σύνθεση της ΑΕΚ στο πρώτο μέρος: Μακρυωνίτης, Βλάχος, Τσούπρος, Ντούμπερετ, Νικολόπουλος, Φέτσης, Κοτσαρίδης, Γκερέιρο, Παυλής, Σταματής, Φουρτάδο.

Η σύνθεση της ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος: Μοσχονάς, Αργυρίου, Νικολόπουλος (73′ Μάλτσι), Βλάχος, Τσούπρος, Φέτσης, Δημγκιόκας, Σακκόπουλος, Παυλής (69′ Νικολιάς), Κουρέλλας, Τσίτας.

Βλάχος: “Να γίνουμε πιο…αλήτες – Ούτε η λέξη μαλ…ς δεν ακούγεται”