Je suis Paris! Συγκίνηση και… πρωταθλήτρια χειμώνα (VIDEO)

Η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε “πάρτι” με αντίπαλο την ουραγό Τρουά (4-1) και κατέκτησε τον τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα, με το κλίμα στο “Παρκ ντε Πρενς” να είναι συγκινησιακά φορτισμένο.

Στο πρώτο εντός έδρας ματς μετά την τρομοκρατική επίθεση στο Παρίσι, οι πρωταθλητές Γαλλίας χάρισαν ακόμα ένα… ποδοσφαιρικό σόου απέναντι στην Τρουά (4-1), κάτι που τους έδωσε τον τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Ο Καβάνι άνοιξε το σκορ στο 20’, ο Ιμπραίμοβιτς έκανε το 2-0 στο 58’ με πέναλτι και στη συνέχεια ανέλαβαν δράση οι παίκτες που έχουν… δεύτερο ρόλο. Ο Κουρζάουα «χτύπησε» στο 67’ και ο Ογκουστίν στο 84ο λεπτό. Ο Αγιαζέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Να τονίσουμε πως πριν την έναρξη του παιχνιδιού, στην είσοδο της Παρί Σεν Ζερμέν και της Τρουά στον αγωνιστικό χώρο του “Παρκ ντε Πρενς” δεν υπήρχε άνθρωπος που να μην συγκινήθηκε από τις εκδηλώσεις στην μνήμη των θυμάτων της τρομοκρατικής επίθεσης.