Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

“Κόλλησε” με τη Δόξα - Παίζει με τη...φλόγα ο Εργοτέλης

Τελευταία ενημέρωση: 08.04.2012 | 21:36
Πρώτη δημοσίευση: 08.04.2012 | 21:36

Οι Κρητικοί ήρθαν ισόπαλοι (1-1) στην έδρα της υποβιβασμένης Δόξας και μετά από τη νίκη της Κέρκυρας στην έδρα του Ολυμπιακού απέχουν μόλις ένα βαθμό από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Χάντι ήταν αυτός που στο 23΄έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς, Στη συνέχεια οι παίκτες του Νίκου Καραγεωργίου επαναπαύτηκαν στο προβάδισμά τους, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Δόξα και έφερε το ματς στα ίσα με τον Σοϊλέδη, πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία για το συγκρότημα του Ηρακλείου, ενώ από την πλευρά τους οι ουραγοί και υποβιβασμένοι Μακεδόνες, απέσπασαν βαθμό μετά από έξι σερί ήττες.