LIVE: Γιαγκελόνια – Άρης

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Άρη με 2-1 επί της Γιαγκελόνια, που του εξασφαλίζει κατά μεγάλο ποσοστό την πρόκριση. Ο Κάλβο σημείωσε και τα δύο γκολ των κίτρινων. Δείτε τα γκολ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

70′ Ο Κασναφέρης στη θέση του Κόκε.

69′ Ο Γκροζίτσκι έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Άρης πάιζει με τη “φωτιά” αφού κάνει πολλά λάθη στην άμυνα αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα δεν τα έχει πληρώσει.

64′ Ο Τσεσνάουσκις στη θέση του Κάλβο.

60′ Ο Μπουρχάρντ στη θέση του Λάτο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης έχει ο Άρης με τα δύο γρήγορα γκολ του Τόνι Κάλβο.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέζαρεκ.

32′ Ο Σηφάκης έσωσε τον Άρη. Απέκρουσε το σουτ του Γκροσίτσκι που είναι ο πιο κινητικός παίκτης των Πολωνών.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κάλβο σούταρε, ο τερματοφύλακας των Πολωνών απέκρουσε ασθενώς και στην επαναφορά ο Τσέζαρεκ δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ. Ο Γκρζιμπ μειώνει σε 2-1. Λάθος της άμυνας του Άρη που άφησε μόνο του τον Γκρζιμπ μετά τη σέντρα του Γκροζίτσκι.

23′ Ο Έρμες στη θέση του Λέβτζικ.

11′ Σουτ του Γκροσίτσκι, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Απίστευτο ξεκίνημα για τους κίτρινους. Και πάλι ο Κάλβο σκόραρε.
Ο Νέτο έκανε τη σέντρα και ο Κάλβο με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

4′ Ο ΑΡΗΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ. Ο Κάλβο από το σημείο του πέναλτι κάνει το 0-1.

3′ Πέναλτι για τον Άρη. Το κέρδισε ο Τσέζαρεκ σε ανατροπή από τον Λέβτζικ.

Σέντρα στον αγώνα

Γιαγκελόνια: Σαντομιέρσκι, Κασκελάν, Λέβτζικ (23′ Έρμες), Σκέρια, Κούπισζ, Γκροσίτσκι, Λάτο (60′ Μπουρχάρντ), Ράντζελ, Νοραμπουένα, Φρανκόφσκι, Γκρζιμπ

Άρης: Σηφάκης, Νέτο, Ρονάλντο Γκιάρο, Ναφτί, Κάλβο (64′ Τσεσνάουσκις), Τόχα, Τσέζαρεκ, Κόκε (70′ Κασναφέρης), Χαβίτο, Λαζαρίδης, Μισέλ.

Διαιτητής: Έσπεν Μπέρνστερ (Νορβηγός)