LIVE: H φιέστα του Θρύλου

Ο Ολυμπιακός έδωσε πανηγυρικό χαρακτήρα στο τελευταίο ματς της σεζόν, έκανε το 15 στα 15 εντός έδρας και πλέον είναι η ώρα του γλεντιού για την κατάκτηση του 38ου πρωταθλήματος της ιστορίας του. Δείτε βίντεο.

Ο καθιερωμένος γύρος του θριάμβου ενώ μέσω αποθέωσης από τον κόσμο του Ολυμπιακού που παραμένει στις εξέδρες του Γ. Καραϊσκάκης.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης μαζί με τους Νικοπολίδη, Τοροσίδη σήκωσαν το 38ο πρωτάθλημα στην ιστορία του Ολυμπιακού.

Η απονομή του κυπέλλου του πρωταθλητή ήταν προγραμματισμένη να γίνει στις 21.25 αλλά ακόμη γίνονται οι παρουσιάσεις των παικτών. Το τελετουργικό έχει ξεκινήσει με χορευτικά στο κέντρο του Γ. Καραϊσκάκης. 38 χορεύτριες στον αγωνιστικό και χορεύουν για τα ισάριθμα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

83′ Κι άλλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Πάντελιτς να σουτάρει και τον Αμπάρη να διώχνει με τα πόδια.

75′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φετφατζίδης μετά από πάσα του Μιραλάς κεραυνοβόλησε τον Αμπάρη κάνοντας το 6-0.

73′ Ο Μιραλάς έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν πέρασε και τον Αμπάρη αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

68′ Απίστευτες στιγμές στο Γ. Καραϊσκάκης. Ο δακρυσμένος Νικοπολίδης δίνει τη θέση του στον Μέγιερι και όλο το γήπεδο όρθιο τον αποθεώνει. Αυτή ήταν η τελευταία φορά που φόρεσε τα γάντια του ο 40χρονος πορτιέρο.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πάντελιτς, λίγο μετά την είσοδο του στο ματς, έκλεψε τη μπάλα από τον Αμπάρη και έγραψε το 5-0.

62′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μανιάτης σέντραρε και ο Μέλμπεργκ με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ.

53’ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Όμορφο σουτ του Φετφατζίδη που σταμάτησε στο δοκάρι του Αμπάρη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

37′ Ο Φετφατζίδης στη θέση του Ριέρα ο οποίος τραυματίστηκε.

21′ Σουτ του Μιραλάς που πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Αμπάρη.

17′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Εκπληκτικό σουτ με το αριστερό του Νταβίντ Φουστέρ που καρφώθηκε στο παραθυράκι του Αμπάρη.

15′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μανιάτης έβγαλε τη σέντρα, ο Ταλ έκανε λάθος και ο Φουστέρ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

11′ Ο Τζιμπούρ λίγο έλλειψε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με σουτ μέσα από την περιοχή το οποίο πέρασε άουτ.

8′ ΓΚΟΛ ΓΙΑΝ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ωραία σέντρα του Ριέρα με το εξωτερικό, κεφαλιά ψαράκι του Τζιμπούρ και ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ.

6′ Κεφαλιά του Μετίν δεν ανησύχησε ο Νικοπολίδης.