22.35 Έφτασε η στιγμή για την κλήρωση της Ευρωπαϊκής ζώνης
1ος |
2ος |
3ος |
4ος |
5ος |
6ος |
7ος |
8ος |
9ος |
Κροατία |
Ιταλία |
Γερμανία |
Ολλανδία |
Νορβηγία |
Πορτογαλία |
Ελλάδα |
Αγγλία |
Ισπανία |
Σερβία |
Δανία |
Σουηδία |
Τουρκία |
Σλοβενία |
Ρωσία |
Σλοβακία |
Μαυροβούνιο |
Γαλλία |
Βέλγιο |
Τσεχία |
Ιρλανδία |
Ουγγαρία |
Ελβετία |
Ισραήλ |
Βοσνία |
Ουκρανία |
Λευκορωσία |
Σκοτία |
Βουλγαρία |
Αυστρία |
Ρουμανία |
Αλβανία |
Β. Ιρλανδία |
Λιθουανία |
Πολωνία |
Γεωργία |
ΦΥΡΟΜ |
Αρμενία |
Νήσια Φερόες |
Εσθονία |
Κύπρος |
Αζερμπαϊτζάν |
Λετονία |
Μολδαβία |
Φινλανδία |
Ουαλία |
Μάλτα |
Καζακστάν |
Ανδόρα |
Ισλανδία |
Λουξεμβούργο |
Λιχτενστάιν |
Σαν Μαρίνο |
– |
22.20 Η ώρα για την Ωκεανία και ακολουθεί η Ευρώπη
22.15 Η κλήρωση της Βόρειας, Κεντρικής Αμερικής και Καραϊβικής
1ος όμιλος: Ελ Σαλβαδόρ, Σουρινάμ, Νησιά Κέιμαν, Δομινικανική Δημοκρατία
2ος όμιλος: Τρινιντάντ και Τομπάκο, Γουϊάνα, Μπαρμπέιντος, Βερμούδες
3ος όμιλος: Παναμάς, Δομίνικα, Νικαράγουα, Μπαχάμες
4ος όμιλος: Καναδάς, Σεντ Κιτς & Νέβις, Πουέρτο Ρίκο, Αγία Λουτσία
5ος όμιλος: Γρενάδα, Γουατεμάλα, Άγιος Βικέντιος & Γρεναδίνες, Μπελίζ
6ος όμιλος: Αϊτή, Αντίκουα και Μπαρμπούντα, Κουρακάο, Παρθένοι Νήσοι
Στην επόμενη φάση θα σχηματιστούν οι παρακάτω όμιλοι:
7ος όμιλος: ΗΠΑ, Τζαμάικα, Νικητής 5ου ομίλου, Νικητής 6ου ομίλου
8ος όμιλος: Μεξικό, Κόστα Ρίκα, Νικητής 1ου ομίλου, Νικητής 2ου ομίλου
9ος όμιλος: Ονδούρα, Κούβα, Νικητής 4ου ομίλου, Νικητής 3ου ομίλου
21.45 Η κλήρωση συνεχίζεται με την Ασιατική ζώνη.
1ος όμιλος: Κίνα, Ιορδανία, Ιράκ, Σιγκαπούρη
2ος όμιλος: Νότια Κορέα, Κουβέιτ, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, Λίβανος
3ος όμιλος: Ιαπωνία, Ουζμπεκιστάν, Συρία, Βόρεια Κορέα
4ος όμιλος: Αυστραλία, Σαουδική Αραβία, Ομάν, Ταϊλάνδη
5ος όμιλος: Ιράν, Κατάρ, Μπαχρέιν, Ινδονησία
21.10 Η κλήρωση ξεκίνησε με την Αφρικανική ζώνη. Τελευταία θα είναι η Ευρωπαϊκή.
Σεϋχελλες-Κένυα, Τζιμπουτί-Ναμίμπια, Νησιά Κόμορος-Μοζαμβίκη, Σομαλία-Αιθιοπία, Ερυθραία-Ρουάντα, Σάο Τομέ-Κονγκό, Γουινέα Μπισάου-Τόγκο, Μαυρίκιος-Λιβερία, Ισημερινή Γουινέα-Μαδαγασκάρη, Λεσότο-Μουρουντί, Σουαζιλάνδη-ΛΔ Κονγκό και Τσαντ-Τανζανία είναι τα ζευγάρια της πρώτης φάσης στην Αφρική.
Οι όμιλοι δεύτερης φάσης της Αφρικανικής ζώνης
1ος όμιλος: Νότια Αφριική, Μποτσουάνα, Κενρτική Αφρικανική Δημοκρατία, Σομαλία ή Αιθιοπία
2ος όμιλος: Τυνησία, Πράσινο Ακρωτήριο, Σιέρα Λεόνε, Ισημερινή Γουινέα ή Μαδαγασκάρη
3ος όμιλος: Ακτή Ελεφαντοστού, Μαρόκο, Γκάμπια, Τσαντ ή Τανζανία
4ος όμιλος: Γκάνα, Ζάμπια, Σουδάν, Λεσότο ή Μουρουντί
5ος όμιλος: Μπουρκίνα Φάσο, Γκαμπόν, Νίγηρας, Σάο Τομέ ή Κονγκό
6ος όμιλος: Νιγηρία, Μαλάουι, Σεϋχελλες ή Κένυα, Τζιμπουτί ή Ναμίμπια
7ος όμιλος: Αίγυπτος, Γουινέα, Ζιμπάμπουε, Νησιά Κόμορος ή Μοζαμβίκη
8ος όμιλος: Αλγερία, Μάλι, Μπενίν, Ερυθραία ή Ρουάντα
9ος όμιλος: Καμερούν, Λιβύη, Γουινέα Μπισάου ή Τόγκο, Σουαζιλάνδη ή ΛΔ Κονγκό.
10ος όμιλος: Σενεγάλη, Ουγκάντα, Ανγκόλα, Μαυρίκιος ή Λιβερία.
Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας:
1ο γκρουπ: Ισπανία, Ολλανδία, Γερμανία, Αγγλία, Πορτογαλία, Ιταλία, Κροατία, Νορβηγία, Ελλάδα
2ο γκρουπ: Γαλλία, Μαυροβούνιο, Ρωσία, Σουηδία, Δανία, Σλοβενία, Τουρκία, Σερβία, Σλοβακία
3ο γκρουπ: Ελβετία, Ισραήλ, ΕΙΡΕ, Βέλγιο, Τσεχία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Λευκορωσία, Ουκρανία, Ουγγαρία
4ο γκρουπ: Βουλγαρία, Ρουμανία, Γεωργία, Λιθουανία, Αλβανία, Σκωτία, Β. Ιρλανδία, Αυστρία, Πολωνία
5ο γκρουπ: Αρμενία, Φινλανδία, Εσθονία, Κύπρος, Λετονία, Μολδαβία, ΠΓΔΜ, Αζερμπαϊτζάν, Νησιά Φερόε
6ο γκρουπ: Ουαλία, Λιχτενστάιν, Ισλανδία, Καζακστάν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Ανδόρα, Σαν Μαρίνο