Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 11 Αθήνα Αναλυτικά

LIVE: Η κλήρωση του ΠΑΟΚ και του Αστέρα Τρίπολης

LIVE: Η κλήρωση του ΠΑΟΚ και του Αστέρα Τρίπολης
ΦΩΤΟ EUROKINISSI
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 20.07.2012 | 14:51
Πρώτη δημοσίευση: 20.07.2012 | 14:04

Σε λίγη ώρα ο ΠΑΟΚ και ο Αστέρας Τρίπολης (εφόσον προκριθεί) μαθαίνουν τον αντίπαλο τους στον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Παρακολουθήστε την διαδικασία από το NewsIt.

Ο ΠΑΟΚ κληρώθηκε με το νικητή του ζευγαριού Μπνέι Γεχούντα Τελ Αβίβ (Ισραήλ) / Σιράκ (Αρμενία), 2-0 το πρώτο ματς.

Υπάρχει πρόβλημα στην ιστοσελίδα της Ουέφα και δεν μπορεί κανείς να δει την κλήρωση...

Με την πορτογαλική Μαρίτιμο κληρώθηκε ο Αστέρας Τρίπολης!

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η κλήρωση.

Η κλήρωση που διεξάγεται στη Νιόν θα ξεκινήσει στις 14:30

Ο ΠΑΟΚ έχει ως πιθανούς αντιπάλους τους νικητές που θα προκύψουν από πέντε ζευγάρια: Μιλσάμι Ορχέι (Μαυροβούνιο) ή Ακτόμπε (Καζακστάν) (4-2), Άαρχους (Δανία) ή Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) (1-2), Μπνέι Γιεχούντα (Ισραήλ) ή Σίρακ (Αρμανία) (2-0), Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία) ή Τρόμσο (Νορβηγία) (0-0) και Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) ή Θορ Ακουρέιρι (Ισλανδία) (3-0).

Ο Αστέρας Τρίπολης εφόσον αποκλείσει την Ίντερ Μπακού θα αντιμετωπίσει μία εκ των Ανόβερου (Γερμανία), Μπιλμπάο (Ισπανία), Μαρίτιμο (Πορτογαλία), Λιεπάγιας Μέταλουργκ ή Λέγκια (Πολωνία) (2-2), Ανζί (Ρωσία) ή Χόνβεντ (Ουγγαρία) (1-0) και Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) ή Ορντάμπασι Σίμκεντ (Καζακστάν) (2-2).

Τα υπόλοιπα γκρουπ

Πρώτο Γκρουπ
Ισχυροί: Ξεζέρ Λένκεραν (Αζερμπαϊτζάν) ή Λεχ Πόζναν (Πολωνία), Νάφταν Νοβοπόλοτσκ (Λευκορωσία) ή Ερυθρός Αστέρας (Σερβία), Ντίφερντανζ (Λουξεμβούργο) ή Γάνδη (Βέλγιο), Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) ή Σαράγεβο (Βοσνία), Μαρσέιγ (Γαλλία) ή Σπάρτα Πράγας (Τσεχία).
Αδύνατοι: Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) ή Βιντεότον (Ουγγαρία), Εσκισεχίρσπορ (Τουρκία) ή Σεντ Τζόνστον (Σκωτία), Γιβάσκιλα (Φινλανδία) ή Ζέτα (Μαυροβούνιο), Ζαλγκίρις (Λιθουανία) ή Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία), ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία) ή Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία), Ομόνοια (Κύπρος).

Δεύτερο Γκρουπ
Ισχυροί: Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία), Μπούρσασπορ (Τουρκία), Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) ή Ζίμπρου (Μολδαβία), Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Μούρα (Σλοβενία) ή ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία), Λίβερπουλ.
Αδύνατοι: Όσιγεκ (Κροατία) ή Κάλμαρ (Σουηδία), Άρσεναλ Κιέβου (Ουκρανία), Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία), Ρένοβα (ΠΓΔΜ) ή Γκόμελ (Λευκορωσία), Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία), Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ) ή Κουόπιο (Φινλανδία).

Τέταρτο Γκρουπ
Ισχυροί: Μεταλούργκι Ρουστάβι (Γεωργία) ή Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία), ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Σένιτσα (Σλοβακία), Χέρενφεϊν (Ολλανδία), Ίντερ (Ιταλία), Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία) ή Έλφσμποργκ (Σουηδία), Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία).
Αδύνατοι: Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία) ή Μιλικόσκι (Φινλανδία), Χόρσενς (Δανία), Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) ή Σκόντο Ρίγα (Λετονία), Βοϊβοντίνα (Σερβία) ή Σούντουβα (Λιθουανία), Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία) ή Μέταλουργκ (ΠΓΔΜ), FK Τιράνων (Αλβανία) – Άλεσουντ (Νορβηγία).

Στα play offs του Europa League συμμετέχουν απευθείας οι: Σπόρτινγκ Λισαβόνας, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Αϊντχόφεν, Μπορντό, Στουτγκάρδη, Μέταλιστ, Άλκμααρ, Χάποελ Τελ Αβίβ, Λάτσιο, Τραμπζονσπόρ, Νιούκαστλ, Λεβάντε, Ντνίπρο, Ντιναμό Βουκουρεστίου, Ατρόμητος, Χαρτς, Μίντιλαντ, Λόκερεν, Λουκέρνη.

Σε αυτές θα προστεθούν οι 29 ομάδες που θα περάσουν από τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League και οι 14 που θα αποκλειστούν από τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.


   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook