LIVE: Ισπανία – Ονδούρα

ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελικό αποτέλεσμα Ισπανία – Ονδούρα 2-0.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

87′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία που χάνει ο Βίγια για να πετύχει το χατ τρικ.

84′ Ο Παλάσιος στη θέση του Σουάσο.

76′ Ο Αρμπελόα στη θέση του Σέρχιο Ράμος.

70′ Ο Μάτα στη θέση του Τόρες.

68′ Κεφαλιά του Νάβας, στην αγκαλιά του Βαγιαδάρες.

67′ Σουτ του Ράμος, ΄λίγο πάνω από την εστία.

66′ Ο Φάμπρεγκας στην πρώττη του επαφή με τη μπάλα πέρασε τον τερματοφύλακα αλλά πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί έδιωξαν.

65′ Ο Φάμπρεγκας στη θέση του Τσάβι.

65′ Σουτ του Σουάσο άουτ.

63′ Ο Νούνιες στη θέση του Τούρσιος.

62′ Αστόχησε στο πέναλτι ο Βίγια. Έστειλε τη μπάλα έξω.

61′ Πέναλτι για την Ισπανία.

52′ Δυνατό σουτ του Ράμος, λίγο άουτ.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί στη Μαδρίτη, ΦΩΤΟ REUTERS.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ. Ο Βίγια σημείωσε το δεύτερο τέρμα του στο Μουντιάλ, με δυνατό σουτ το οποίο κόντραρε.

46′ Ο Γουέλκαμ στη θέση του Εσπινόζα.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Ισπανία χωρίς να εντυπωσιάσει προηγείται με 1-0.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Ιζαγκίρε.

34′ Ο Τόρες πήρε τη μπάλα από λάθος του Μεντόσα, αλλά το πλασέ του πέρασε πολύ άουτ.

33′ Κεφαλιά του Τόρες από καλή θέση άουτ.

24΄Ο Νάβας σέντραρε, ο Τσάβι μέσα στην καρδιά της περιοχής δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.

17′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ. Ο Βίγια πέρασε τους πάντες και με εξαιρετικό πλασέ στην άλλη γωνία σημειώνει το πρώτο γκολ της Ισπανίας στο Μουντιάλ.

14′ Άστοχο σουτ του Βίγια από καλή θέση.

11′ Κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος από πλεονεκτικότατη θέση άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία.

8′ Κίτρινη κάρτα στον Τούρσιος.

7′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ. Εκπληκτικό σουτ του Βίγια που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βαγιαδάρες.

Σέντρα στον αγώνα.

Αυτή τη φορά ο Ντελ Μπόσκε ξεκίνησε στην ενδεκάδα τον Τόρες και θα παίξει με δύο επιθετικούς. Αντίθετα και πάλι στον πάγκο βρίσκεται ο Φάμπρεγκας.

Η πέτρα του σκανδάλου, η Ισπανίδα δημοσιογράφος Καρμπονέρο, σύντροφος του Ίκερ Κασίγιας δίνει ανταπόκριση την ώρα που ο “καλός” ετοιμάζεται για το κρίσιμο ματς.

Ισπανία (Βιθέντε Ντελ Μπόσκε): Κασίγιας, Πικέ, Πουγιόλ, Βίγια, Τσάβι (65′ Φάμπρεγκας), Τόρες (70′ Μάτα), Καπντεβίλα, Αλόνσο, Ράμος (76′ Αρμπελόα), Μπουσκέτς, Νάβας

Ονδούρα (Ρεϊνάλντο Ρουέντα): Βαγιαδάρες, Τσάβεζ, Φιγκερόα, Παλάσιος, Σουάσο (84′ Παλάσιος), Εσπινόζα (46′ Γουέλκαμ), Μαρτίνεζ, Τούρτσιος (63′ Νούνιες), Γκεβάρα, Ιζαγκίρε, Μεντόζα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιουίτσι Νισιμούρα (Ιαπωνία)
ΣΤΑΔΙΟ: «Ellis Park», Γιοχάνεσμπουργκ