LIVE: Ιταλία – Νέα Ζηλανδία

ΦΩΤΟ REUTERS

Ακόμη μία μεγάλη έκπληξη στο Μουντιάλ. Ιταλία – Νέα Ζηλανδία 1-1.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. 1-1

90+2′ Ο Μπάρον στη θέση του Κίλεν.

90′ Ο Τζαμπρότα μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ αλλά ο Νέλσεν πάνω σχεδόν στη γραμμή έδιωξε.

88′ Δυνατό μακρινό σουτ του Καμορανέζι, έδιωξε ο Πάστον.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Νέλσεν.

83′ Σουτ του Γουντ από καλή θέση πέρασε λίγο άουτ. Παραλίγο να έκανε την “κηδεία” των Ιταλών ο πιτσιρικάς…

81′ Ο Κρίστι στη θέση του Βίσελιτς.

80′ Κι άλλο σουτ από τους Ιταλούς και συγκεκριμένα από τον Ντι Νατάλε πέρασε άουτ.

79′ Αριστερό σουτ του Καμορανέζι αρκετά άουτ. Η Ιταλία προσπαθεί να σκοράρει αλλά η Νέα Ζηλανδία αμύνεται μαζικά.

70′ Δυνατό σουτ του Μοντολίβο, ο Πάστον έδιωξε εντυπωσιακά.

63′ Ο Γουντ στη θέση του Φέλον

63′ Πολύ καλό σουτ του Βίσελι λίγο άουτ.

61′ Ο Πατσίνι στη θέση του Μαρκίσιο.

61′ Σουτ του Ιακουίντα πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Καμορανέζι και Ντι Νατάλε στη θέση των Πέπε και Τζιλαρντίνο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-1. Ο διαιτητής Μπάτρες τα έκανε μούσκεμα αφού το γκολ των Νεοζηλανδών ήταν οφσάιντ ενώ το πέναλτι που έδωσε στους Ιταλούς ήταν ανύπαρκτο.

45′ Κεφαλιά του Τζιλαρντίνο στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

45′ Δυνατό σουτ του Ντε Ρόσι απέκρουσε δύσκολα ο Πάστον.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝΜ ΙΤΑΛΙΑ. Ο Ιακουίντα ευστόχησε στο πέναλτι και ισοφάρισε το ματς.

28′ Πέναλτι για την Ιταλία. Ο Ντε Ρόσι βούτηξε στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε το ανύπαρκτο πέναλτι στους Ιταλούς. Κίτρινη στον Σμιθ.

27′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. Εξαιρετικό σουτ του Μοντολίβο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Πάστον.

22′ Σουτ του Τζαμπρότα λίγο πάνω από την εστία του Πάστον.

16′ Από πλεονεκτικότατη θέση ο Κιελίνι έστειλε τη μπάλα πολύ άουτ.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Φέλον.

ΦΩΤΟ REUTERS.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ. Ο Σμελτζ από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο σκόρερ ήταν εμφανώς σε θέση οφσάιντ.