ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τελικό αποτέλεσμα Καβάλα – ΠΑΟ 2-2. Δείτε βίντεο.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Ο Λέτο ανατράπηκε οριακά έξω από την περιοχή και ο Κάκος που ήταν δίπλα στη φάση έδωσε φάουλ.

86′ Σουτ του Σισέ μπλόκαρε ο Βαγιέχο.

83′ Κίτρινη στον Ιωαννίδη.

80′ Κίτρινη στον Χργκόβιτς.

79′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Σισέ χτύπησε και πάλι. Σέντρα του Λέτο, εκπληκτικό άλμα του Γάλλου που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

77′ Ο Χργκόβιτς στη θέση του Ονουάτσι.

76′ Απίστευτη διπλή ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι απέναντι από τον Τζόρβα δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Ογκμπέτσε με αριστερό σουτ σημάδεψε τον Τζόρβα.

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουίς Γκαρσία από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

72′ Κίτρινη στον Λουίς Γκαρσία.

71′ Ο Κατσουράνης στη θέση του Μπουμσόνγκ.

69′ Σουτ του Αμπντούν εύκολα ο Τζόρβας.

67′ Ο Ντικρόκ στη θέση του Πετκάκη.

66′ Σουτ του Λουίς Γκαρσία εύκολα ο Βαγιέχο.

65′ Μακρινό σουτ του Νίνη άουτ.

63′ Ο Λουίς Γκαρσία πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

60′ Ο Ιωαννίδης στη θέση του Μαρίνου.

56′ Σουτ ο Βύντρα, μακριά από την εστία του Βαγιέχο.

55′ Ο Ογκμπέτσε στη θέση του Νταρσβίλ.

53′ Κίτρινη στον Πετκάκη.

52′ Κίτρινη στον Νίνη που διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι.

50′ Σέντρα του Λέτο, με το στήθος ο Νίνης έστειλε τη μπάλα άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Λουίς Γκαρσία στη θέση του Γκοβού.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ο Παναθηναϊκός στα πρώτα 20 λεπτά κυριάρχησε στο γήπεδο, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον συνήθη ύποπτο, Τζιμπρίλ Σισέ, αλλά στη συνέχεια η Καβάλα ανέλαβε την πρωτοβουλία. Αφού έχασε δύο πολύ μεγάλες ευακρίες, ισοφάρισε με τον Ντουγκλάο στο 30′ και 3 λεπτά αργότερα έκανε την ολική ανατροπή με τον Ντρασβίλ. Ο Νιόπλιας ετοιμάζει τον Λουίς Γκαρσία για να τον ρίξει στη μάχη.

Δείτε τα γκολ

44′
Κεφαλιά του Βουξίτσεβιτς λίγο άουτ.

43′ Κίτρινη στον Ντιέ.

38′ Σέντρα του Βύντρα, η δύσκολη προβολή του Λέτο πέρασε άουτ.

33′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Οικονόμου έκανε τη σέντρα, ο Νταρσβίλ νίκησε την άμυνα του Παναθηναϊκού και με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 2-1.

30′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ντουγκλάο με κεφαλιά νίκησε τον Τζόρβα που έκανε άστοχη έξοδο.

25′ ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ για την Καβάλα. Ο Πετκάκης έπιασε το σουτ στην κίνηση η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρ, στην επαναφορά ο Ντουγκλάο με κεφαλιά την έστειλε εκ νέου στο δοκάρι.

24′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Νταρσβίλ βρέθηκε σε πολύ καλή θέση αλλά ο Τζόρβας έδιωξε τη μπάλα.

21′ Κίτρινη στον Λέτο.

18′ Δυνατό σουτ του Νίνη, λίγο άουτ.

14′ Ακόμη μία εξαιρετική πάσα του Νίνη, αλλά ο Λέτο δεν σημάδεψε σωστά από πλάγια θέση.

12′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ. Ο Νίνης έβγαλε εκπληκτική πάσα στον Σισέ ο οποίος με αριστερό πλασέ άνοιξε το σκορ.

3′ Μακρινό σουτ του Ντιέ άουτ.