LIVE: Λιόν – Μπάγερν Μονάχου

Τελικό αποτέλεσμα: Λιόν – Μπάγερν Μονάχου 0-3

ΤΕΛΙΚΟ 0-3

90΄Ατομική προσπάθεια του Άλτιντοπ όμως το σουτ του θα φύγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

79΄Ο Έντερσον στην θέση του Λισάντρο Λόπες.

78΄Ο Αλάμπα στην θέση του Σβάισταϊγκερ.

77΄ΓΚΟΛ 0-3.Χατ τρικ από τον Όλιτς που σκοράρει με το κεφάλι μετά την σέντρα του Λαμ.

76΄Ο Κλόζε στην θέση του Ρόμπεν.

76΄Ευκαιρία για την Μπάγερν με τον Μακούν να κόβει την τελευταία στιγμή την προσπάθεια του Όλιτς.

71′ Σουτ του Ρόμπεν διώχνει ο Λορίς.

68΄Ο Πιάνιτς στην θέση του Ντελγάδο.

67΄ΓΚΟΛ 0-2. Ο Άλτιντοπ με εξαιρετική πάσα έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Όλιτς, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά τον Λορίς.

60΄Πολύ καλό μακρινό σουτ του Γκοβού, διώχνει δύσκολα ο Μπουτ.

59΄ΑΠΟΒΟΛΗ. Ο Κρις βλέπει δύο κάρτες μέσα σε λίγα δεύτερολέπτα, η πρώτη για μαρκάρισμα και η δεύτερη για διαμαρτυρία και αφήνει την Λιόν με δέκα παίκτες.

57΄Σουτ του Ρόμπεν από καλή θέση διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Λορίς.

53΄Εξαιρετικό μακρινό σουτ από τον Σβάισταϊγκερ η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Λορίς.

49΄Σουτ του Γκομίς στην κίνηση μετά από σέντρα του Ντελγάδο η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Μπουτ.

46΄Έναρξη β΄΄ ημιχρόνου. Ο Γκομίς στην θέση του Σισοκό και ο Ντεμικέλις στην θέση του Φαν Μπούιτεν.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-1

34΄Μακρινό σουτ του Ρόμπεν, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία του Λορίς.

31΄Μεγαλή ευκαιρία για την Λιόν με τον Μπάστος να στέλνει την μπάλα άουτ από πολύ κοντά.

26΄ΓΚΟΛ 0-1. Εξαιρετική κίνηση του Όλιτς μέσα στην περιοχή που εκμεταλεύτηκε την πάσα του Μίλερ και νίκησε τον Λορίς.

Κοντράστ συναισθημάτων με τον Όλιτς να πανηγυρίζει και τον Κρις να πιάνει το κεφάλι του, ΦΩΤΟ REUTERS

25΄Κίτρινη στον Άλτιντοπ.

23΄Κίτρινη στον Γκοναλόν που χάνει τον τελικό εάν προκριθεί η Λιόν.

20 λεπτά συμπληρωμένα με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας στο 57%.

7΄Ο Μπουμσόνγκ πήρε την κεφαλιά μετά το κόρνερ αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

3΄Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν με τον Όλιτς να εκμεταλευέται το τραγικό λάθος του Κρις και να γυρνάει στον Μίλερ μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο όμως να στέλνει την μπάλα άουτ.