LIVE: Μπάγερν Μονάχου – Λιόν

Τελικό αποτέλεσμα: Μπάγερν Μονάχου – Λιόν 1-0.

ΤΕΛΙΚΟ 1-0

89΄Σουτ του Γκοβού η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπουτ.

86΄Ο Άλντιντοπ στην θέση του Ρόμπεν.

85΄Αντεπίθεση της Μπάγερν με τον Ρόμπεν να σουτάρει και τον Λορίς να σώζει την Λιόν.

79΄Κίτρινη στον Μπαστός.

78΄Ο Γκοβού στην θέση του Ντελγάδο.

70΄Ο Μπαστός στην θέση του Έντερσον.

69΄ΓΚΟΛ 1-0. Μακρινό σουτ του Ρόμπεν η μπάλα κοντράρει στα σώματα, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.

68΄Ανενόχλητος ο Γκόμεζ παίρνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Ρόμπεν αλλά στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Λόρις.

66΄Καλό σουτ του Σβάισταϊγκερ η μπάλα κοντράρει και φεύγει δίπλα από την εστία του Λορίς.

63΄Ο Γκόμεζ στην θέση του Πράνιτς.

61΄Σουτ του Ρόμπεν περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λορίς.

55΄Ο Μακούν στην θέση του Πιάνιτς.

54΄ΑΠΟΒΟΛΗ. Ο Τουλαλάν θα δει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για μερκάρισμα στον Σβάισταϊγκερ αφήνοντας και την Λιόν με δέκα παίκτες.

52΄Κεφαλιά του Σβάισταϊγκερ άουτ.

51΄Κίτρινη στον Τουλαλάν που χάνει την ρεβάνς.

49΄Καλό σουτ του Πράνιτς, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Λορίς.

46΄’Εναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για την Μπάγερν με τον Τίμοτσουκ να παίρνει την θέση του Όλιτς.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

44΄Μακρινό σουτ του Κάλστρομ διώχνει δύσκολα ο Μπουτ.

37΄ΑΠΟΒΟΛΗ. Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ριμπερί για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Λισάντρο Λόπες και η Μπάγερν συνεχίζει με δέκα. Ο Γάλλος γίνεται ο δεύτερος παίκτης της Μπάγερν που χάνει την ρεβάνς.

30΄Δυνατό σουτ του Έντερσον η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

28΄Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς που χάνει την ρεβάνς.

22΄Σουτ του Μίλερ, η μπάλα φεύγει άουτ.

20΄Ο Όλιτς στέλνει την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Ρόμπεν.

18΄Ο Ριμπερί περνάει δύο αμυντικούς, μπαίνει στην περιοχή αλλά σουτάρει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λορίς.

16΄Μόνος του ο Μίλερ παίρνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

13΄Κεφαλιά του Σβάισταϊγκερ σε κενή εστία, μετά την λανθασμένη άξοδο του Λορίς, άουτ.

12΄Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ριμπερί, δύσκολα διώχνει ο Λορίς.

10′ Ισορροπημένος ο αγώνας μετά το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

1΄Έναρξη αγώνα

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Λουίς Φαν Γκάαλ): Μπουτ, Λαμ, Βαν Μπούιτεν, Ντεμικέλις, Κοντέντο, Σβαϊνστάιγκερ, Πράνιτς, Ρόμπεν, Ριμπερί, Μίλερ, Όλιτς

ΛΙΟΝ (Κλοντ Πιελ): Λορίς, Ρεβεγιέρ, Κρις, Τουλαλάν, Σισοκό, Κάλστρομ, Γκοναλόν, Μπάστος, Πιάνιτς, Ντελγκάδο, Λισάντρο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ρομπέρτο Ροζέτι (Ιταλία)
ΒΟΗΘΟΙ: Καλκάνιο (Ιταλία)-Αϊρόλντι (Ιταλία)