LIVE: Ν.Ζηλανδία-Σλοβακία

ΦΩΤΟ REUTERS.

ΤΕΛΙΚΟ: Νέα Ζηλανδία-Σλοβακία: 1-1. Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ν.Αφρικής.

Στο 93ο λεπτό: Ο Ριντ, με κεφαλιά, ισοφαρίζει σε 1-1 για τη Νέα Ζηλανδία
Στο 88ο λεπτό: Ευκαιρία για την Ν.Ζηλανδία με την κεφαλιά του Σμέλτζ, έπειτα από τη σέντρα του Λόκχαρτ, που κατέληξε άουτ.
Στο 69ο λεπτό: Η Σλοβακία χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Βίτεκ. Τελευταία στιγμή παραχώρησε το κόρνερ ο Κίλεν.
Στο 49ο λεπτό: Ο Βίτεκ ανοίγει το σκορ για τη Σλοβακία με κεφαλιά και κάνει το 1-0.

ΗΙΧΡΟΝΟ: 0-0

Στο 42ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία της Σλοβακίας. Ο Χάμσικ εκτελεί το φάουλ. Νευρική απόκρουση του Χάμσικ.
Στο 39ο λεπτό: Ευκαιρία της Σλοβακίας με την κεφαλιά του Χάμσικ. Μπλοκάρει ο Πάστον.
Στο 38ο λεπτό: Ευκαιρία της Νέας Ζηλανδίας, με τον σούτ του Σμέλτζ, που καταλήγει άουτ.
Στο 32ο λεπτό: Λάθος του Πάστον, οδηγεί σε απειλή από τη Σλοβακία. Σώζει η άμυνα της Ν.Ζηλανδίαςερματοφύλακας της Ν.Ζηλανδίας και διώχνει σε κόρνερ.
Στο 28ο λεπτό: Επιθετική προσπάθεια της Σλοβακίας με τον Σέστακ, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
Στο 22ο λεπτό: Σούτ του Χάμσικ, από πλάγια θέση. Αρκετά άουτ.
Στο 6ο λεπτό: Σέντρα-σούτ του Βάις. Μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ν.Ζηλανδίας, Πάστον.
Στο 5ο λεπτό: Ευκαρία της Ν.Ζηλανδίας με κεφαλιά του Κίλεν. Μπλοκάρει ο Μούχα.

Νεα Ζηλανδία: Πάστον, Λοκχεντ, Βίτσελιχ(78′ Κρίστι), Ριντ, Νέλσεν, Έλιοτ, Σμέλτζ, Κίλεν(72′ Γούντ), Μπέρτον, Φάλον, Σμιθ