ΦΩΤΟ REUTERS

Απίστευτη ανατροπή έκανε η Ολλανδία επικρατώντας με 2-1 της Βραζιλίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

85′ Ο Χούντελαρ στη θέση του Φαν Πέρσι.

84′ Αριστερό σουτ του Κακά έδιωξε ο Στεκέλενμπουργκ. Απίστευτος ρυθμός στο ματς.

84′ Πλασέ του Σνάιντερ, στην αγκαλιά του Ζούλιο Σέζαρ.

82′ Κεφαλιά του Ζιλμπέρτο Σίλβα μπλόκαρε ο Στεκέλενμπουργκ.

82′ Κόρνερ από τα αριστερά για την Βραζιλία, λάθος έξοδος του Στεκέλενμπουργκ την οποία δεν πλήρωσε.

81′ Σουτ του Λούσιο, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

77′ Ο Νιλμάρ στη θέση του Λουίς Φαμπιάνο.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Όιγερ.

ΦΩΤΟ REUTERS.

73′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Φελίπε Μέλο πάτησε τον Ρόμπεν και ο διαιτητής σωστά τον έστειλε πρόωρα στα αποδυτήρια.

68′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Ο Σνάιντερ με κεφαλιά!!! δίνει προβάδισμα στους Ολλανδούς. Μετά το κόρνερ του Ρόμπεν ο Κούιτ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σνάιντερ μόνος του την έστειλε στα δίχτυα.

66′ Εξαιρετικό πλασέ του Κακά, λίγο άουτ.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γιονγκ. Χάνει το επόμενο ματς.

63′ Ο Φαν Πέρσι βρέθηκε στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε τελευταία στιγμή στον Λούσιο.

62′ Ο Ζιλμπέρτο Μέλο στη θέση του Μπάστος.

61′ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Ντάνι Άλβες, πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Στεκέλενμπουργκ.

Το γκολ χρεώνεται ως αυτογκόλ του Φελίπε Μέλο.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Ο Σνάιντερ έκανε τη σέντρα με το αριστερό, κακή εκτίμηση της φάση του Ζούλιο Σέζαρ και του Φελίπε Μέλο, με τον τελευταίο να βρίσκει λίγο τη μπάλα και να τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.

51′ Ο διαιτητής δεν έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάστος που έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Ρόμπεν.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντερ Βιλ. Χάνει το επόμενο ματς.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο. Η Βραζιλία κυριάρχησε απόλυτα, ευτύχισε να σκοράρει νωρίς με τον Ρομπίνιο και δεν απειλήθηκε καθόλου από τους ακίνδυνους Ολλανδούς. Η σελεσάο θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο τέρμα αλλά βρήκε απέναντι της τον εξαιρετικό Στεκέλενμπουργκ. Ο Ρόμπεν βρέθηκε δύο φορές σε καλή θέση αλλά προτίμησε να ολοκληρώσει μόνος του αντί να πασάρει σε συμπαίκτη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Διαγώνιο σουτ του Μαϊκόν πέρασε λίγο άουτ.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάστος.

32′ Σουτ του Ντάνι Άλβες εύκολα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ολλανδίας.

31′ Πολύ ωραίο σουτ του Κακά, έδιωξε με δυσκολία ο Στεκέλενμπουργκ.

29′ Κεφαλιά του Λουίς Φαμπιάνο ψηλά πάνω από την εστία του Στεκέλενμπουργκ.

25′ Ο Ζουάν από τη μικρή περιοχή αστόχησε απελπιστικά, μετά από πάσα του Ντάνι Άλβες.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Χάιτινγκα.

11′ Δυνατό σουτ του Κούιτ, έδιωξε στην κλειστή γωνία του ο Ζούλιο Σέζαρ.

10′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Ρομπίνιο με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ, μετά από τρομερή ασιστ του Φελίπε Μέλο.

Το ματς έχει ξεκινήσει με αρκετά νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Ο Φελίπε Μέλο πρωταγωνιστεί όπως
συνηθίζει.

8′ Ακυρώθηκε σωστά γκολ της Βραζιλίας αφού ο Ντάνι Άλβες ήταν σε θέση οφσάιντ πριν βγάλει πάσα στον Ρομπίνιο.