15oC Αθήνα

LIVE: Ουκρανία – Γαλλία 0-2

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι Ουκρανοί έχουν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν από σήμερα την πρόκριση τους στην επόμενη φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Από την άλλη οι Γάλλοι μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα κόντρα στους Άγγλους δεν έχουν περιθώρια. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα. Ο αγώνας διακόπηκε για μία ώρα λόγω  βροχόπτωσης.

87′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νασρί, έδιωξε ο Πιάτοφ.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Τίμοτσουκ.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Μεξές.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ντεμπισί.

75′ Ο Ζιρού στη θέση του Μπενζεμά.

73′ Ο Μαρτίν στη θέση του Μενέζ.

72′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριμπερί που έφυγε λίγο άουτ.

68′ Ο Εμβιλά στη θέση του Καμπάιγ και ο Αλίεφ αντί του Γιαρμολένκο.

65′ ΔΟΚΑΡΙ για την Γαλλία. Ο Καμπάιγ έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι του Πιάτοφ.

60′
Ο Μιλέφσκι στη θέση του Ναζαρένκο.

56′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ. Με εξαιρετικό πλασέ ο Καμπάιγ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Σελίν.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ. Με την… τρίτη ο Μενέζ βρήκε δίχτυα. Αφού είχε χάσει δύο μεγάλες ευκαιρίες νωρίτερα, έκανε εξαιρετική κίνηση μέσα στην περιοχή και με σουτ νίκησε τον Πιάτοφ.

49′ Πολύ ωραίο σουτ του Σεφτσένκο που έφυγε λίγο άουτ.

48′ Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία. Και πάλι ο Μενέζ νικήθηκε από τον Πιάτοφ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ Κίτρινη κάρτα στον Μενέζ.

39′ Ακόμη μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία. Ο Νασρί εκτέλεσε το φάουλ, ο Μεξές πήρε την κεφαλιά αλλά ο Πιάτοφ πετάχτηκε στη γωνία του και έδιωξε εντυπωσιακά.

34′ Οι Ουκρανοί απαντούν στη μεγάλη ευκαιρία του Μενέζ. Ο Σεφτσένκο βγήκε από τα αριστερά αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον Λιορίς.

29′ Τεράστια ευκαιρία για την Γαλλία. Ο Μενέζ βρέθηκε απέναντι στον Πιάτοφ αλλά ο τερματοφύλακας των Ουκρανών έκανε την επέμβαση του αγώνα.

26′ Η απάντηση των Γάλλων. Ο Ριμπερί πάσαρε στον Μενέζ αλλά ο τελευταίος αστόχησε.

25′ Καλή στιγμή για την Ουκρανία. Ο Γιαρμολένκο έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

16′ Ο Μενέζ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ δεν μέτρησε σωστά, αφού ο Γάλλος ήταν σε θέση οφσάιντ.

6′ Σουτ του Μπενζεμά, απέκρουσε ο Πιάτοφ.

Από το 5ο λεπτό συνεχίζεται το ματς.

Ο αγώνας σε λίγα λεπτά θα συνεχιστεί. Το άλλο ματς του ομίλου, Αγγλία – Σουηδία θα καθυστερήσει να ξεκινήσει.

Το ματς θα ξεκινήσει, όπως όλα δείχνουν. Οι Ουκρανοί κάνουν ό,τι μπορούν για να απομακρύνουν το νερό.

Πριν τις 20.00 το ματς δεν πρόκειται να ξεκινήσει όπως ενημέρωσαν οι άνθρωποι της UEFA. Αν δεν ξεκινήσει ως τις 20.00 τότε θα γίνει αύριο.

Ο διαιτητής και οι παίκτες βρίσκονται ακόμη στα αποδυτήρια.

Ο Ολλανδός ρέφερι, Κούιπερς αποχωρεί στα αποδυτήρια, ΦΩΤΟ REUTERS.

Διακόπηκε ο αγώνας αφού οι ουρανοί άνοιξαν και δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί αυτή τη στιγμή το ματς.

Υπό έντονη βροχόπτωση διεξάγεται το ματς.

Μαζί και στα... δύσκολα, ΦΩΤΟ REUTERS.

Σέντρα στον αγώνα

Ουκρανία: Πιάτοφ, Σέλιν, Κατσερίντι, Μίχαλικ, Τίμοσουκ, Γκούσεφ, Γιαρμολένκο (68′ Αλίεφ), Ναζαρένκο (60′ Μιλέφσκι), Κονοπλιάνκα, Σεφτσένκο, Βορονίν.

Γαλλία: Λιορίς, Ντεμπουσί, Ραμί, Μεξές, Κλισί, Καμπάιγ (68′ Εμβιλά), Ριμπερί, Νασρί, Μενέζ (73′ Μαρτίν), Ντιαρά, Μπενζεμά (75′ Ζιρού).

Στις 21.45 η Αγγλία αντιμετωπίζει την Σουηδία στο τελευταίο ματς της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων.