24oC Αθήνα

LIVE: Ουρουγουάη – Γκάνα

ΦΩΤΟ REUTERS

Το θρίλερ ολοκληρώθηκε με την Ουρουγουάη να επικρατεί 4-2 στα πέναλτι της Γκάνας. Στους “4” θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία.

4-2 Αλά Πανένγκα ο Αμπρέου στέλνει την Ουρουγουάη στους “4”.

Ο Αμπρέου θα εκετλέσει το πιο κρίσιμο πέναλτι.

3-2 Ο Μουσλέρα αποκρούει το πέναλτι του Αντίγια. Αν ευστοχήσει η Ουρουγουάη παίρνει την πρόκριση.

3-2 Το έχασε και ο Περέιρα για την Ουρουγουάη. Στα ίσα τα πράγματα και πάλι.

3-2 Ο Μουσλέρα έπιασε το πέναλτι του Μένσα. Προβάδισμα για την Ουρουγουάη.

3-2 Ο Σκότι.

2-2 Ο Άπια.

2-1 Ο Βικτορίνο.

1-1 ο Γκίαν αυτή τη φορά σημάδεψε σωστά.

1-0 για την Ουρουγουάη.

Η Ουρουγουάη με τον Φορλάν εκτελεί το πρώτο πέναλτι.

Απίστευτο θρίλερ στο τέλος.

Το έχασε το πέναλτι ο Γκίαν και το ματς τελείωσε. Στα πέναλτι θα κριθούν τα πάντα.

120′ Πέναλτι για την Γκάνα. Κόκκινη στον Σουάρες. Μεγάλη ευκαιρία για τους Αφρικανούς να πάρουν το ματς.

118′ Κεφαλιά του Μπόατενγκ λίγο άουτ.

115΄Μεγάλη ευκαιρία για την Γκάνα. Ο Γκίαν πλάσαρε αλλά ο Πέρέιρα πρόλαβε πάνω στη γραμμή και έδιωξε.

110′ Κεφαλιά του Γκίαν άουτ.

Σέντρα για τα τελευταία 15 λεπτά και της παράτασης.

Ημίχρονο στην παράταση.

93′ Κίτρινη κάρτα στον Μένσα.

Ξεκίνησε η παράταση.

Παράταση.

88′ Ο Αντίγια στη θέση του Μουντάρι.

82′ Δυνατό σουτ του Πέρεζ άουτ.

78′ Κεφαλιά του Σουάρεζ, έδιωξε ο Κίνγκσον.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Σάρπεϊ.

76′ Ο Αμπρέου στη θέση του Καβάνι.

74′ Δυνατό φάουλ του Φορλάν λίγο άουτ.

74′ Ο Άπια στη θέση του Ινκούμ.

70′ Ο Σουάρεζ χάνει μεγάλη ευκαιρία. Μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά έκανε το σουτ αλλά ο Κίνγκσον αντέδρασε σωστά.

63′ Απίστευτη ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Εκπληκτική σέντρα του Φορλάν, μόνος του ο Σουάρεζ προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα άουτ.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρεζ.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ. Ο Φορλάν με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ ισοφαρίζει για την Ουρουγουάη/ Μεγάλη ευθύνη φέρει ο Κίνγκσον.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Πέινσιλ.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Αρεβάλο.

46′ Ο Λοντέιρο στη θέση του Φερνάντεζ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

ΦΩΤΟ REUTERS.

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΑΝΑ. Μακρινό σουτ του Μουντάρι, λάθος εκτίμηση του Μουσλέρα και η Γκάνα ανοίγει το σκορ.

45′ Προσπάθεια για ανάποδο ψαλίδι του Μπόατενγκ, πέρασε άουτ.

42′ Πολύ άσχημη πτώση του Φουτσίλε που βρίσκεται αναίσθητος στο χορτάρι. Ευρτυχώς σηκώθηκε και όλα είναι καλά.

39′ Κεφαλιά του Μουντάρι άουτ.

38′ Ο Σκότι στη θέση του τραυματία Λουγκάνο.

31′ Ο Γκίαν δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά από πλεονεκτικότατη θέση.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για την Γκάνα. Κεφαλιά του Βόρσα ελάχιστα άουτ.

26′ Πολύ ωραίο σουτ του Σουάρεζ, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κίνγκσον.

20′ Κίτρινη κάρτα στον Φουτσίλε. Χάνει το επόμενο ματς.

18′ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Μενσά, αλλά ο Κίνγκσον ήταν σε ετοιμότητα.

10′ Σουτ του Σουάρεζ από τα πλάγια εύκολα μπλόκαρε ο Κίνγκσον. Μέτριος ρυθμός μέχρι τώρα στο ματς, με την Ουρουγουάη να έχει την κατοχή της μπάλας.