LIVE: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 3-1

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΟΦΗ και θέλει να επιστρέψει στις νίκες και στο “κυνήγι” μιας θέσης στα πλέι-οφ. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη της αναμέτρησης από το ΟΑΚΑ

75′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-1. Ωραία κάθετη του Σισοκό για τον Τοτσέ, που με ωραίο πλασέ νίκησε τον Αγριμάκη

70′ Ο Βερόν “γκρέμισε” τον Σισοκό μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να λέει να συνεχιστεί ο αγώνας. Ήταν πέναλτι

69′ Νέα καλή στιμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ζέκα να παίζει το 1-2 με τον Σισοκό και να σουτάρει, αλλά τον Αγριμάκη να διώχνει σε κόρνερ

69′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βιτώρος στη θέση του Περογαμβράκη

68′ Διπλή επέμβαση του Αγριμάκη σε σουτ των Μαυρία και Μαρίνου

63′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Στην πάνω πλευρά του οριζοντίου δοκαριού η μπάλα, από την προσπάθεια του Μπουμσόνγκ

59′ Παράλληλο γύρισμα του Σεϊταρίδη, δεν βρέθηκε κάποιος στην πορεία της μπάλας

56′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου

51′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ζαχαράκης στη θέση του Κουρδάκη

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

45+2′ Ο Σισοκό σούταρε από καλή θέση μέσα απ’ την περιοχή του ΟΦΗ, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

44′ Κίτρινη κάρτα στον Σο

41′ Κίτρινη κάρτα στον Κυζιρίδη

39′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1. Σέντρα του Σεϊταρίδη από δεξιά, ο Μαυρίας έστρωσε με “τακουνάκι” -από δύσκολη θέση-  στον Τοτσέ, ο οποίος σκοράρει από κοντά με το γόνατο

37′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα στη θέση του Φουρλάνου, που δεν “τράβηξε”

32′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Ο Παπάζογλου έβγαλε τον Κουτσιανικούλη μόνο του, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είναι καλυπτόμενος από τους αμυντικούς τους Παναθηναϊκού και μόνος απέναντι στον Καρνέζη ισοφάρισε

29′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Τυχερό τέρμα του Μαρίνου. Ο μπακ του Παναθηναϊκού έκανε τη σέντρα-σουτ και κρέμασε τον Αγριμάκη

26′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σισοκό από πλάγια δεξιά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

24′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Αντεπίθεση των Κρητικών που ξεκινάει από λάθος του Σο στο κέντρο, ο Παπάζογλου γίνεται αποδέκτης της μπάλας, αλλά σούταρε άουτ.

23′ Υπέροχη πάσα του Σο, στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, στον Σισοκό, αλλά εκείνος έκανε κακό κοντρόλ

21′ Ζητησαν πέναλτι οι παίκτες του Παναθηναϊκού για χέρι μέσα στην περιοχή. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

18′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Σισοκό μετά από ωραία προσπάθεια του Μαυρία, σε κόρνερ ο Αγριμάκης

12′ Μακρινό σουτ του Σο, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αγριμάκη

7′ Επικίνδυνη σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τον Παπάζογολου να μη μπορεί να βρει τη μπάλα

Ο Παναθηναϊκός έχει από τις χειρότερες συγκομιδές στο πρωτάθλημα εντός έδρας, αφού σε 10 ματς, μετράει 2 νίκες, 6 ισοπαλίες και 2 ήττες, με τέρματα 10-9