13oC Αθήνα

LIVE: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 0-2

Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ για την ΑΕΚ μετά τη νίκη (2-0) επί του Παναθηναϊκού. Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό στο NewsIt την εξέλιξη του αγώνα.

90’+3′ Το παιχνίδι τελειώνει με την ΑΕΚ νικήτρια. Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού αποδοκίμασαν την ομάδα τους

92′ Εν μέσω χειροκροτημάτων, ο Νίκος Λυμπερόπουλος αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο. Στη θέση του ο νεαρός Αργυρίου

91′ Ο Νίνης δίνει τη θέση του στον Πετρόπουλο

81′ Μια ανάσα από το γκολ ο Σισέ με δυνατό δεξί σουτ, αλλά ο Σάχα είναι σε ετοιμότητα και διώχνει σε κόρνερ

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Εκτέλεση φάουλ από τον Νίκο Λυμπερόπουλο. Η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Λέτο και καταλήγει στα δίχτυα του Καρνέζη
Ο Νίκος Λυμπερόπουλος σκοράρει για δεύτερη φορά - ΦΩΤΟ EUROKINISSI
71′ Ο Ντατόμο στη θέση του Σκόκο. Ο Αργεντινός επιθετικός βγαίνει αργά αργά από τον αγωνιστικό χώρο για να κερδίσει χρόνο και προκαλεί τις αποδοκιμασίες των περίπου 30.000 οπαδών του Παναθηναϊκού

67′ Ο Κατσουράνης στη θέση του Καραγκούνη και ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Μαρίνου. Αλλάγή και για την ΑΕΚ, ο Μπλάνκο στη θέση του Γκερέιρο

66′ Κίτρινη κάρτα ο Γιάχιτς

64′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Πλαγιοκόπηση του Σκόκο από τα αριστέρα, πάσα στον Γιάχιτς, γέμισμα του τελευταίου στην περιοχή και με προβολή ο Λυμπερόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρνέζη
Η στιγμή του πρώτου γκολ από τον Νίκο Λυμπερόπουλο - ΦΩΤΟ EUROKINISSI
55′ Κίτρινη κάρτα στον Γκερέιρο για μαρκάρισμα στον Σεϊταρίδη που έβγαινε στην αντεπίθεση
ΦΩΤΟ NEWSIT
52′ Συνεργασία Λέτο-Νίνη από αριστέρα, ο Αργεντινός μπήκε στην περιοχή, προσπάθησε να γυρίσει στον Σισέ, αλλά ο αρχηγός του Παναθηναϊκού δεν πρόλαβε τη μπάλα

47′ Έναρξη του β΄μέρους με ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο εκτέλεσε κόρνερ, αλλά οι κεφαλιές των Νασούτι και Λαγού δε βρήκαν στόχο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

45′ Ο Σισέ άφησε τη μπάλα στον Μαρίνο, εκείνος έκανε το σουτ, ο Σάχα απέκρουσε ασταθώς, ο Λέτο πήρε το ριμπάουντ αλλά η προβολή του δεν κατέληξε στα δίχτυα αλλά ελάχιστα έξω από το δοκάρι της εστίας της ΑΕΚ.
Μονομαχία Σισέ-Ντιόπ - ΦΩΤΟ EUROKINISSI
33′ Σέντρα του Νίνη, γυριστή κεφαλιά του Μαρίνου, η μπάλα στην αγκαλιά του Σάχα

32′ Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο για φάουλ στον Νίνη

26′ Η ΑΕΚ “πατά” στην περιοχή του Καρνέζη για πρώτη φορά μετά το 6ο λεπτό. Ο Σιμάο πρόλαβε τον Σκόκο

25′ Ο Νίνης επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον Σάχα εκτελώντας φάουλ από πολύ πλάγια, αλλά ο Αργεντινός κίπερ απέκρουσε

24′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόκο για φάουλ στον Νίνη

22′ Σουτ του Νίνη, ο Σάχα στη γωνία του έδιωξε σε κόρνερ. Η πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό στον αγώνα
To NewsIt είναι στο ΟΑΚΑ, ο κόσμος πάλι... όχι!
18′ Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο για μακράρισμα στον Νασούτι

15′ Κίτρινη κάρτα στον Γρηγόρη Μάκο για μαρκάρισμα στον Σισέ

6′ Η ΑΕΚ προσπάθησε να απειλήσει, ο Γιάχιτς καθυστέρησε να γυρίσει τη μπάλα στην περιοχή και ο Λέτο έδιωξε σε κόρνερ

5′ Αργός ρυθμός, παιχνίδι κέντρου στα πρώτα πέντε λεπτά

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι
Έκπληξη από τον Χιμένεθ η απουσία του φορμαρισμένου Μπλάνκο από την 11αδα - ΦΩΤΟ EUROKINISSI
20:30 Έκπληξη από τον Μανόλο Χιμένεθ, άφησε τον Ισμαέλ Μπλάνκο στον πάγκο και έβαλε στην κορυφή της επίθεσης τον Νίκο Λυμπερόπουλο. Καμία έκπληξη από τον Ζεσουάλδο Φερέιρα, παρατάσσει την ενδεκάδα που έχει ανακοινώσει από το μεσημέρι.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Κάντε, Σαριέγκι, Μαρίνος, Σιμάο, Καραγκούνης, Νίνης, Λέτο, Σισέ

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Σαχα, Γιάχιτς, Καράμπελας, Νασούτι, Δέλλας, Μάκος, Ντιόπ, Λαγός, Σκόκο, Γκερέιρο, Λυμπερόπουλος