LIVE: Παραγουάη – Ισπανία

ΦΩΤΟ REUTERS

Με δραματικό τρόπο η Ισπανία πήρε το εισιτήριο για τους “4” του Μουντιάλ επικρατώντας με 1-0 της Παραγουάης.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

90′ Τετ α τετ του Βίγια με τον Βιγιάρ. Ο πορτιέρο της Παραγουάης βγήκε νικητής.

89′ Τεράστια ευκαιρία για την Παραγουάη. Ο Μπάριος έκανε το σουτ ο Κασίγιας απέκρουσε ασθενώς και στην επαναφορά ο Σάντα Κρουζ δεν μπόρεσε από κοντά να νικήσει το τερματοφύλακα της Ισπανίας.

88′ Κίτρινη στον Σαντάνα.

84′ Ο Μαρτσένα στη θέση του Πουγιόλ και ο Μπάριος στη θέση του Κάσερες.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ. Ο Βίγια πήρε το ριμπάουντ μετά το δοκάρι του Πέδρο και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βιγιάρ.

75′ Ο Πέδρο στη θέση του Τσάμπι Αλόνσο.

74′ Σουτ του Τσάβι άουτ.

72′ Ο Σάντα Κρουζ στη θέση του Βαλντέζ.

71′ Κίτρινη στον Μορέλ.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Μπούσκετς.

64′ Ο Βέρα στη θέση του Μπαρέτο.

ΦΩΤΟ REUTERS.

61′ Το έχασε το πέναλτι ο Τσάμπι Αλόνσο. Την πρώτη φορά ευστόχησε αλλά ο διαιτητής διέταξε επανάληψη και το δεύτερο το έχασε. Ο Φάμπρεγκας πήρε το ριμπάουντ ο Βιγιάρ του έκανε κι άλλο πέναλτι αλλά ο διαιτητής δεν το έδωσε.

59′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ. Ο Αλκαράτζ έριξε στο έδαφος τον Βίγια. Κίτρινη κάρτα στον Άλακαρατζ και στον Κάσερες.

58′ Ο Κασίγιας νίκησε τον Καρντόζο στο πέναλτι…

57′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ. Ο Πικέ ανέτρεψε τον Καρντόζο και ο ρέφερι σωστά έδωσε την παράβαση. Κίτρινη στον Πικέ.

56′ Ο Φάμπρεγκας στη θέση του Τόρες.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Λήξη ημιχρόνου. Πολύ κακό πρώτο μέρος. Η Παραγουάη έχει κλειδώσει τα μεγάλα αστέρια της Ισπανίας, ενώ στο 40′ πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

45′ Σουτ του Βάλντες άουτ.

28′ Το πρώτο καλό σουτ για την Ισπανία. Ο Τσάβι από τα 30 μέτρα επιχείρησε να αιφνιδιάσει τον Βιγιάρ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Μετά από 20 λεπτά αγώνα η Ισπανία δεν έχει καταφέρει να πατήσει την περιοχή της Παραγουάης.

1′ Σουτ του Σαντάνα μπλόκαρε ο Κασίγιας.