LIVE: Σλοβενία-ΗΠΑ

Ο Μπίρσα πανηγυρίζει το πανέμορφο γκολ που σημείωσε
Ο Μπίρσα πανηγυρίζει το πανέμορφο γκολ που σημείωσε, ΦΩΤΟ REUTERS

Τελικό αποτέλεσμα, Σλοβενία-ΗΠΑ: 2-2.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Χορταστική ισοπαλία που αφήνει τα πάντα στον τρίτο όμιλο ανοιχτά.

90′ Ο Πέτσνικ στη θέση του Κόματς.

89′ Δυνατό σουτ του Ραντοσάβλιεβιτς απέκρουσε δύσκολα ο Χάουαρντ.

87′ Ο Ντέντιτς στη θέση του Μπίρσα.

86′ Ακυρώθηκε γκολ των ΗΠΑ για οφσάιντ που δεν υπήρχε.

82′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΠΑ. Ο Μπράντλεϊ ήρθε ως κρυφός κυνηγός και κατάφερε να πλασάρει τον Χαντάνοβιτς.

81′ Σουτ του Μπράντλεϊ ο Χαντάνοβιτς μπλόκαρε.

80′ Ο Γκόμεζ στη θέση του Ονιέγου.

75′ Κίτρινη στον Τζόκιτς.

74′ Ο Πέτσνικ στη θέση του Λιουμπίγιανκιτς

72′ Κίτρινη στον Κιρμ.

70′ Σουτ του Άλντιτορ μέσα από την περιοχή στην αγκαλιά του Χαντάνοβιτς.

69′ Κίτρινη κάρτα στον Σούλερ.

48′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΠΑ. Πολύ όμορφο τέραμ του Ντόνοβαν που μπήκε από τα δεξιά και κεραυνοβόλησε τον Χαντάνοβιτς.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Διπλή αλλαγή για τις ΗΠΑ. Εντού και Φεϊλάμπερ μπαίνουν και αποχωρούν οι Τόρες, Φίντλεϊ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2-0. Σπουδαίο αποτέλεσμα για την Σλοβενία.

42′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΛΟΒΕΝΙΑ. Ο Λιουμπίγιανκιτς πλάσαρε ιδανικά τον Χάουαρντ και διπλασίασε τα τέρματα της Σλοβενίας.

41′ Απίστευτη ευκαιρία για τις ΗΠΑ. Ο Ντέμπεσϊ έκανε παράλληλη πάσα αλλά πριν ο Ντόνοβαν την σπρώξει στα δίχτυα, ο Μπρέσκο έδιωξε σωτήρια.

40′ Κίτρινη στον Φίντλεϊ.

36′ Ωραίο φάουλ του Τόρες έδιωξε εντυπωσιακά ο Χαντάνοβιτς.

35′ Κίτρινη στον Σέζαρ.

13′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΛΟΒΕΝΙΑ. Ο Μπίρσα με εξαιρετικό αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ.

1′ Με μεγάλη ένταση ξεκίνησε το ματς, αφού παίκτες των δύο ομάδων παραλίγο να πιαστούν στα χέρια μετά το πρώτο φάουλ του αγώνα.

Σέντρα στον αγώνα.

Σλοβενία: Χαντάνοβιτς, Μπρέτσκο, Σούλερ, Σέζαρ, Κόρεν, Λιουμπίγιανκιτς (74′ Πέτσνικ), Μπίρσα (87′ Ντέντιτς), Νοβάκοβιτς, Γιόκιμ, Κιρμ, Ραντοσάβλιεβιτς.

ΗΠΑ: Χάουαρντ, Μπόκανέγκρα, Μπράντλεϊ, Ονιέγου (80′ Γκόμεζ), Τσερούντολο, Ντέμπσεϊ, Ντόνοβαν, Ντέμεριτ, Τόρες (46′ Εντού), Άλτιντορ, Φίντλεϊ (46′ Φεϊλάμπερ).