LIVE: Σούπερ Λιγκ

Τελικά αποτελέσματα: Πανιώνιος – Άρης 1-0, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Βόλου 1-1.

ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1-1 (37′ Ίβιτς – 22′ Μάρτιν)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

87′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κοντρέρας από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

60′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μόνχε από το ύψος του πέναλτι, σούταρε δυνατά αλλά ο Κρέσιτς απέκρουσε εντυπωσιακά.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

37′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς με κεφαλιά ισοφαρίζει το ματς μετά από σέντρα του Φωτάκη.

22′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μάρτιν με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ.

19′ Κεφαλιά του Ίβιτς, απέκρουσε ο Γιακούποβιτς.

8′ Ο ΠΑΟΚ ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βιεϊρίνια από τον Ψυχογιό.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Βιτόλο, Ελ Ζαρ, Σαλπιγγίδης, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Φωτάκης, Βιερίνια, Ίβιτς, Σναόυτσερ

Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Τόμας, Κάστρο, Ούμπιντες, Μάρτιν, Αλβάρεζ, Σανκαρέ, Ρόκας, Μόνχε, Ζαραδούκας, Ψυχογιός

Διαιτητής: Μήτσιος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΡΗΣ 1-0 (86′ Μπάλαμπαν)

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ρουίζ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μάχο έκανε εντυπωσιακή επέμβαση.

86′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο. Ο Μπάλαμπαν λυτρώνει τον Πανιώνιο.

84′ Κεφαλιά του Βαζ Τε από καλή θέση στην αγκαλιά του Μπαρέρο.

54′ Σημαντική ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σαλαλί έκανε εξαιρετική προσπάθεια αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.

49′ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ναφτί. Ο παίκτης του Άρη χτύπησε εκτός φάσης τον Μανιάτη και ο διαιτητής τον έστειλε στα αποδυτήρια.

46′ Ο Μπαρέρο στη θέση του Σηφάκη

45′ Κεφαλιά του Κουμορτζί μέσα από τη μικρή περιοχή πέρασε άουτ.

34′ Ο Πανιώνιος διαμαρτύρεται για πέναλτι. Ο Τόχα μάρκαρε τον Σαλαλί μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε τίποτα.

25′ Ο Κουμορτζί χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία. Βρέθηκε απέναντι από τον Σηφάκη αλλά το σουτ ήταν απελπιστικό.

Πανιώνιος: Μάχο, Μανιάτης, Λάτκα, Μπάλαμπαν, Βαρό, Κουμορτζί, Σιόβας, Κοντοές, Κουρντί, Σαλαλί, Βαζ Τε

Άρης: Σηφάκης (46′ Μπαρέρο), Νέτο, Κουλουχέρης, Ναφτί, Τόχα, Τσέζαρεκ, Μισέλ, Μενδρινός, Χαβίτο, Αραβίδης, Λαζαρίδης

Διαιτητής: Τριτσώνης