LIVE: Σούπερ Λιγκ

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Τελευταία ενημέρωση: 12.09.2010 | 17:45
Πρώτη δημοσίευση: 12.09.2010 | 15:52

Τελικά αποτελέσματα: Ολυμπιακός Βόλου – Εργοτέλης 0-1 και Ξάνθη – Πανιώνιος 1-1 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Superleague – Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λήξη του αγώνα. Σπουδαίο διπλό για τον Εργοτέλη με ήρωα τον Δασκαλάκη.

90' Ο Βερπακόφσκις στη θέση του Λεάλ.

89' Ο Δασκαλάκης έκανε ακόμη μία εκπληκτική επέμβαση αυτή τη φορά σε σουτ του Μόνχε.

81' Ο Σανκαρέ από κοντά δεν μπόρεσε να γυρίσει τη μπάλα προς την ανυπεράσπιστη εστία του Δασκαλάκη.

80' Ο Μάρτιν νικήθηκε για ακόμη μία φορά από τον εκπληκτικό Δασκαλάκης.

78' Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Ολίσε.

69' Ο Σολάκης στη θέση του Ρίκκα.

67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Μπούντιμιρ νίκησε στον αέρα τους αντιπάλους του και άνοιξε το σκορ.

65' Ο Ορφανός στη θέση του Ζούνιορ.

59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρτιον έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά.

57'
Κεφαλιά του Μάρτιν λόγο άουτ.

56'
Φάουλ του Λεάλ, ο Γιακούποβιτς έδιωξε.

52' Μάρτιν και Ρόκας στη θέση των Καπάνταη και Μπρέσκα

52' Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Καπάνταη. Ο παίκτης του Ολυμπιακού βόλου βρέθηκε στο έδαφος αλλά το μαρκάρισμα έγινε εκτός περιοχής.

47'
Κεφαλιά του Χίμπλινγκερ, έδιωξε με δυσκολία ο Γιακούποβιτς.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Λήξη του πρώτου μέρους

42' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Καπάνταης αρχικά δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και στη συνέχεια ο Μόνχε επιχείρησε το πλασέ που έδιωξε ο Ρομάνο πάνω στη γραμμή.

24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά η κεφαλιά του βρήκε σε ετοιμότητα τον Γιακούποβιτς.

16'
O Λεάλ βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε ήταν πολύ άστοχο.

Σέντρα στον αγώνα

Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Σανκαρέ, Αλβάρεζ, Τόμας, Ζέλεσι, Ρίκκα (69' Σολάκης), Μόνχε, Ουμπίντες, Ζαραδούκας, Μπρέσκα (52' Ρόκας), Καμπάνταης (52' Μάρτιν).

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Ρομάνο, Γιαλούσης, Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ (65' Ορφανός), Ρουμπάκης, Μπούντιμιρ, Λεάλ (90' Βερπακόφσκις), Μπέτο, Αλεξόπουλος, Ολίσε (78' Φραγκουλάκης)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)

ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1 (Τελικό)

Λήξη του αγώνα. Ο Πανιώνιος άντεξε παρά το ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο μέρος και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από τα "πηγάδια".

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρσελίνιο ευστόχησε από τα 11 βήματα.

50' Ο Βασιλάκης κέρδισε πέναλτι από τον Βάρο.

Λήξη του πρώτου μέρους.

44' Διαγώνιο σουτ του Μπούγκα έδιωξε με τα πόδια ο Μάχο.

36' Κόκκινη για τον Πανιώνιο. Ο Τσότσαλιτς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον Πανιώνιο με 10 παίκτες.

13' Κίτρινη στον Βαζ Τε.

10'
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Ριέρα με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Γκσπούρνινγκ και άνοιξε το σκορ.

SKODA Ξάνθη: Γκσπούρνινγκ, Μπέρτος, Τζάγκι, Κωστούλας, Γκλέισον, Αντεφέμι, Κατόνγκο, Μαρσελίνιο, Στρμπα (56' Μποκαμπέγκα), Βασιλακάκης, Μπούγκα (64' Πόι)

Πανιώνιος: Μάχο, Μανιάτης, Λάτκα, Σιόβας, Βαρό, Τσότσαλιτς, Κουμορτζί, Γουνδουλάκης, Βαζ Τε (84' Σαλαλί), Μπάλαμπαν (90' Όμο), Ριέρα