Πρώτη δημοσίευση: 18.09.2010 | 16:09

Τελικά αποτελέσματα Ηρακλής - Λάρισα 1-0 και Εργοτέλης - Skoda Ξάνθη 1-0.

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΛΑΡΙΣΑ 1-0 (29' αυτ. Κουζέν)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90' ΚΟΚΚΙΝΗ στον Πίτου Γκαρσία. Ο Μπλάζεκ πάτησε τον Παπαστεριανό, ο Πίτου Γκαρσία ζήτησε τα ρέστα και αποβλήθηκε. Με δέκα και οι δύο.

90' Τεράστια ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Μακίνουα απέναντι στον Ελευθερόπουλο δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

82' ΚΟΚΚΙΝΗ Ο ΤΑΥΛΑΡΙΔΗΣ. Δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Ιάκομπ.

81' Η Λάρισα διαμαρτύρεται δικαίως για πέναλτι. Ο Μπλάζεκ μπήκε στην περιοχή, ο Χοσέμι τον έριξε στο έδαφος αλλά ο Χαραλαμπίδης δεν υπέδειξε κάτι.

73' Σέντρα του Μακίνουα, κεφαλιά του Μπλάζεκ λίγο άουτ.

66'
Σουτ του Πίτου Γκαρσία άουτ.

65' Κεφαλιά του Νταμπίζα, αλλά ο Ελευθερόπουλος εντυπωσιακά έδιωξε σε κόρνερ.

57'
Ο Νταμπίζας βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Ηρακλή, αλλά πριν σκοράρει ο Ελευθερόπουλος βγήκε και έδιωξε εντυπωσιακά.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Ακυρώθηκε γκολ του Ηρακλή για φάουλ του Ιάκομπ πάνω στον Νταμπίζα.

32' Σουτ του Κανόμπιο στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ. Ο Λίμα εκτέλεσε φάουλ και ο Κουζέν με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

27' Κεφαλιά του Ταυλαρίδη άουτ.

26' Εξαιρετικό φάουλ του Κανόμπιο, ο Ελευθερόπουλος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

25'
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίμα, έπεσε στη γωνία του ο Βιέρα και έδιωξε.

24' Κεφαλιά του Κουζέν λίγο έξω.

23' Οι παίκτες του Ηρακλή ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ταυλαρίδη στον Ιάκομπ.

18'
Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Μετίν.

9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα.
Ο Κουζέν από τα αριστερά επιχείρησε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Ελευθερόπουλος έδιωξε με δυσκολία.

5'
Κεφαλιά του Σίσιτς άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Γήπεδο
: Καυτανζόγλειο

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής, Λίμα, Κατσαμπής, Χοσέμι, Ντάνι, Παπαστεριανός, Κομπαγιάσι (75' Στζοτ), Σίσιτς, Μάρα (59' Πίτου Γκαρσία), Ιάκομπ.

Λάρισα: Βιέρα, Βενετίδης, Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Γκέρεμι (70' Μακίνουα), Κουζέν, Μετίν (67' Σίμιτς), Ρομέου, Βελάσκο (85' Ταλ), Κανόμπιο, Μπλάζεκ.

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΞΑΝΘΗ 1-0 (64' Ρομάνο)

ΛΗΞΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Χρυσοφάκης έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

69' Ο Μπούντιμιρ δεν μπόρεσε να βάλει το πόδι του και να νικήσει τον Γκσπούρνινγκ.

67'
Ο Χρυσοφάκης έπιασε το μακρινό σουτ αλλά ο Γκσπούρνινγκ αντέδρασε σωστά.

64' ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟΝ ΜΠΕΡΤΟ. Η Ξάνθη μένει με 10 παίκτες αφού ο Μπέρτος δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για τράβηγμα πάνω στον Χρυσοφάκη.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Ντιέγκο Ρομάνο πήρε την πάσα από τον Μπούντιμιρ, στόπαρε και με ωραίο σουτ νίκησε τον Γκσπούρνινγκ.

49' Μεγάλη ευκαιρία του Εργοτέλη. Ο Λεάλ έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Γκσπούρνινγκ.

42' Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Λεάλ έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.