LIVE: Βραζιλία – Χιλή

ΦΩΤΟ REUTERS.

Απίστευτη παράσταση από τους Βραζιλιάνους. Τιμητικό το 3-0 για τη Χιλή.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ Απίστευτα πράγματα κάνουν οι Βραζιλιάνοι. Το σκορ είναι άκρως τιμητικό για τη Χιλή που θα μπορούσε να είχε δεχτεί ένα τσουβάλι γκολ.

85′ Ο Ζιλμπέρτο Μέλο στη θέση του Ρομπίνιο.

84′ Δοιαγώνιο σουτ του Μποσεζούρ άουτ.

83′ Κεφαλιά του Νιλμάρ άουτ.

81′ Ο Κλέμπερσον στη θέση του Κακά.

78′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΙΛΗ. Ο Σουάζο με περίεργο πλασαριστό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Ζούλιο Σέζαρ.

76′ Ο Νιλμάρ στη θέση του Λουίς Φαμπιάνο.

75′ Ωραία ενέργεια του Σουάζο, αλλά ο Ζούλιο Σέζαρ έδειξε γιατί είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας στον κόσμο.

74′ Διαγώνιο σουτ του Ρομπίνιο, έδιωξε δύσκολα ο Μπράβο. Η Βραζιλία κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο και σκορπά “τρόμο” στους αντιπάλους της.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Ραμίρες. Θα χάσει το ματς κόντρα στην Ολλανδία.

69′ Σουτ του Κακά από καλή θέση άουτ.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Φουέντες.

66′ Δυνατό σουτ του Βαλβίντια λίγο άουτ.

62′ Ο Μιγιάρ στη θέση του Ίσλα.

61′ Δυνατό σουτ του Ντάνιελ Άλβες, λίγο άουτ.

Στην Κόπα Καμπάνα οι Βραζιλιάνοι έχουν στήσει γλέντι

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Ρομπίνιο με εξαιρετικό πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ.

47′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντάνιελ Άλβες άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Τέλο και Βαλβίντια στη θέση των Κοντρέρας, Μαρκ Γκονζάλεζ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ο Μπιέλσα είναι έξαλλος και έφυγε τρέχοντας για τα αποδυτήρια. Προφανώς τα “έχει” με την αμυντική λειτουργία της ομάδας του.

44΄ Κεφαλιά του Λουίς Φαμπιάνο άουτ. Η Χιλή δεν μπορεί να συνέλθει από τα δύο γκολ που δέχτηκε μέσα σε τρία λεπτά.

38′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Καταπληκτική αντεπίθεση της Σελεσάο, με τον Κακά να δίνει μισό γκολ στον Λουίς Φαμπιάνο και αυτός σκόραρε για τρίτη φορά στο Μουντιάλ.

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Ζουάν πήδηξε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Κακά.

28′ Κεφαλιά του Ζουάν πάνω από την εστία της Χιλής.

27′ Φωνάζουν δικαιολογημένα για πέναλτι οι Βραζιλιάνοι. Ο Κοντρέρας μάρκαρε μέσα στην περιοχή τον Λούσιο αλλά ο Γουέμπ “έκλεισε” τα μάτια. Οι διαιτητές έχουν βαλθεί να τρελάνουν τον κόσμο με τις αποφάσεις τους.

21′ Μακρινό σουτ του Χάρα δεν ανησύχησε τον Ζούλιο Σέζαρ. Ο ρυθμός του αγώνα είναι καλός αλλά υπάρχουν αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες.

13′ Ο Σουάζο προσπάθησε από μακριά να πλασάρει τον Ζούλιο Σέζαρ, χωρίς επιτυχία.

10′ Σουτ του Κακά άουτ.

9′ Δυνατό σουτ του Ζιλμπέρτο Σίλβα, έδιωξε ο Μπράβο.

5′ Διαγώνιο σουτ του Λουίς Φαμπιάνο πέρασε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Ζουάν, Λουίς Φαμπιάνο και Ραμίρες είναι οι βραζιλιάνοι που έχουν κάρτα και με άλλη μία θα χάσουν το επόμενο ματς. Από την άλλη ο Σουάζο και ο Βαλβίντια που δεν ξεκινάει, είναι στο όριο.

Γήπεδο: Ellis Park (Γιοχάνεσμπουργκ)

Βραζιλία: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Μπάστος, Λούσιο, Ζουάν, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Ραμίρες, Κακά (81′ Κλέμπερσον), Ρομπίνιο (85′ Ζιλμπέρτο Μέλο), Ντάνι Άλβες, Λουίς Φαμπιάνο (76′ Νιλμάρ).

Χιλή: Μπράβο, Φουέντες, Ίσλα (62′ Μιγιάρ), Κοντρέρας (46′ Τέλο), Κάρμονα, Σάντσεθ, Βιδάλ, Σουάζο, Μαρκ Γκονζάλεζ (46′ Βαλβίντια), Μποσεζούρ, Χάρα.

Διαιτητής: Χάουαρντ Γουέμπ (Άγγλος)

Ο Ντούνγκα έχει προχωρήσει σε δύο αναγκαστικές αλλαγές στην ενδεκάδα του. Ελάνο και Φελίπε Μέλο είναι εκτός και τη θέση τους πήραν ο Ραμίρες και ο Ντάνιελ Άλβες.

Από την άλλη λόγω των απουσιών των δύο βασικών κεντρικών αμυντικών, ο Μπιέλσα εμπιστεύεται τον παίκτη του ΠΑΟΚ, Πάμπλο Κοντρέρας

Οι εξέδρες έχουν γεμίσει. Οι φήμες που λένε ότι το ποδόσφαιρο είναι αντρικό σπορ, καταρρέουν.

Παιιά μας βλέπουνε… Σεμνά

Στο Ρίο έχει στηθεί πάρτι πριν τον αγώνα… Είναι κανείς που δεν θέλει να βρεθεί εκεί;

Θυμίζουμε ότι σε τέσσερα χρόνια το Μουντιάλ διεξάγεται στη Βραζιλία…