Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ ΑΘΗΝΑ· ΟΑΕΔ Λίγα Σύννεφα 18 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Λύτρωση με Μπαρτολίνι και χαμός στην “ουρά”

Τελευταία ενημέρωση: 12.03.2011 | 19:21
Πρώτη δημοσίευση: 12.03.2011 | 19:21

Με γκολ του Σεμπάστιαν Μπαρτολίνι στο 89΄ο Αστέρας Τρίπολης πήρε σημαντική νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου με 2-1 και έβαλε “φωτιά” στην μάχη της παραμονής.

Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 16ο λεπτό. Ο Μπαστία έκανε εξαιρετική κίνηση μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Γιακούποβιτς. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς επτά λεπτά αργότερα έφεραν το ματς στα ίσα με την κεφαλιά του Σολάκη μετά την σέντρα του Ακόστα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες τα έπαιξαν όλα για όλα βγαίνοντας μαζικά στην επίθεση. Μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της νίκης με την κεφαλιά του Μπαρτολίνι στο 89΄, μετά από πάσα του Παπάζογλου.

Με αυτή τη νίκη ο Αστέρας Τρίπολης έπιασε τον Ατρόμητο στην στην 13η θέση και βρίσκεται σε διαφορά 4 βαθμών από τον 7ο Ηρακλή.

Αστέρας Τρίπολης (Παύλος Δερμιτζάκης): Αναστασόπουλος, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι, Πουλίδο, Αργυρόπουλος (28' Ρούμπιλ), Λαδάκης, Μπαστία, Ουντότζι (34' Φρανκού), Ροζέριο, Αρσενίεβιτς, Παπάζογλου.

Ολυμπιακός Βόλου (Μάκης Κατσαβάκης): Γιακούποβιτς, Ρόκας, Ντολεζάι, Τομάς, Σέλεσι, Μπερτόλντι (46' Σανκαρέ), Ακόστα, Αλβαρες, Ουμπίντες, Νέμεθ (68' Ζαραδούκας), Σολάκης.