Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λιακάδα 12 Αθήνα Αναλυτικά

Ματσάρα και...παιχνίδια μοίρας στο “Μπερναμπέου” (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS
Τελευταία ενημέρωση: 06.01.2013 | 20:26
Πρώτη δημοσίευση: 06.01.2013 | 20:26
Ο Μουρίνιο άφησε ξανά στον πάγκο τον Κασίγιας αλλά αναγκάστηκε να τον βάλει στο ματς μετά από 6 λεπτά, ο Τσάμπι Πριέτο πέτυχε χατ τρικ για την Ρεάλ Σοσιεδάδ, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης μπήκε με το δεξί στο 2013 επικρατώντας με 4-3. Έκανε... πλάκα στο ντέρμπι της Βαρκελώνης η Μπαρτσελόνα. Στραβοπάτησε η Ατλέτικο Μαδρίτης.
Οι αντιδράσεις του κόσμου για τον... παραγκωνισμό του Ίκερ Κασίγιας δεν ίδρωσαν το αυτί του Ζοσέ Μουρίνιο που ξεκίνησε ξανά στο αρχικό σχήμα τον Αντάν. Όμως ο special one υπολόγιζε χωρίς τον ξενοδόχο. Ο Αντάν ανέτρεψε τον Κάρλος Βέλα μετά από έξι λεπτά και είδε απευθείας την κόκκινη κάρτα, με τον Κασίγιας να μπαίνει μέσα σε αποθέωση στο γήπεδο. Πάντως, ο αρχηγός της Ρεάλ δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο πέναλτι του Πριέτο ο οποίος ισοφάρισε το γκολ του Μπενζεμά από το 2΄. Ο Κεντίρα έδωσε ξανά προβάδισμα στην βασίλισσα στο 35΄, αλλά ο Πριέτο ισοφάρισε ξανά πέντε λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Κριστιάνο Ρονάλντο ο οποίος μέσα σε 2 λεπτά σκόραρε φορές (68΄,69΄), ενώ στο 79΄έμεινε και η Σοσιέδαδ με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Εστράδα. Ο Τσάμπι Πριέτο που έγραψε το τελικό 4-3 στο 76΄έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Παντιάνι το 2007 που πετυχαίνει χατ-τρικ εναντίον της Ρεάλ και μόλις ο 7ος στην ιστορία που το καταφέρνει στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου”.