Παρασκευή, 29 Μαρ.

Ματσάρα στο Μάντσεστερ – Νίκη στις καθυστερήσεις για Σίτι (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι “πολίτες” πήραν μία πολύτιμη όσο και δύσκολη νίκη κόντρα στην Τότεναμ (3-2), με πέναλτι του Μπαλοτέλι στο 95′. Είχαν ισοφαρίσει σε 2-2 από 0-2 οι Λονδρέζοι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ των Νασρί και Λέσκοτ μέσα σε τρία λεπτά (56′ και 59′), όμως ένα λεπτό αργότερα ο Ντεφόου μείωσε σε 1-2 και στο 65′ ο Μπέιλ ισοφάρισε σε 2-2!

Αυτό έδειχνε ότι θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα, όμως στο 94′ ο ιταλός διεθνής κέρδισε πέναλτι από τον Κινγκ και ο ίδιος ευστόχησε στην εκτέλεση ένα λεπτό αργότερα, χαρίζοντας στην ομάδα του μία υπερπολύτιμη νίκη.

ΣΙΤΙ: Χαρτ, Μάικα Ρίτσαρντς, Σάβιτς, Λέσκοτ, Κλισί, Μπάρι, Μίλνερ, Νασρί, Νταβίντ Σίλβα, Αγκουέρο, Ντζέκο.