Με οδηγό τον Ίβιτς

Ο ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ, όπως και πέρυσι πέρασε νικηφόρα από την Λειβαδιά, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε στην Λειβαδιά την πέμπτη νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς και ισχυροποίησε το προβάδισμα του για την τρίτη θέση. Δείτε το βίντεο.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το ματς ανοίγοντας το σκορ με τον Βλάνταν Ίβιτς στο 12ο λεπτό. Ο Σέρβος συνεργάστηκε άψογα με τον Βιεϊρίνια και δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτια για το 0-1.

Ο “δικέφαλος του βορρά” είχε τον έλεγχο του αγώνα και τον διατήρησε ακόμα και όταν έμεινε με δέκα παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Αραμπατζή στο 59ο λεπτό με αποτέλεσμα να σφραγίσουν τη νίκη τους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίνο στο 81ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Κίκε Ερνάντεθ): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος (70′ Μπράνκο), Ζησόπουλος, Μαρτορέλ (46′ Σερζίνιο), Κόλτζος, Μπεγκόνια, Γκονζάλες, Ναπολεόνι, Μπάρκογλου, Σιστόν, Αλεξίου.

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Σαβίνι, Αραμπατζής, Μαλεζάς, Λίνο, Γκαρσία, Βιτόλο, Κουτσιανικούλης (66′ Φιλομένο), Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Παπάζογλου (62′ Σνάουτσνερ).